Yavru kedinin ölümü

nefti

Kilopat
Makaleler
4
Dün akşam, beslediğim yavru kedilerden erkek olan sarman ortadan kaybolmuştu. Her zamanki gibi bir yere gidip uyumuştur diye düşündüm. Çağırdım, etrafa bakındım bir yerde yoktu. Dediğim gibi bir yere gidip uyumuştur diye pek endişelenmedim, çünkü böyle yapardı genelde.

Bu sabah ise komşum evlerinin önünü temizlerken kedinin öldüğünü görmüş ve kediyi bize getirdi. Saat 6 civarıydı. Kediyi gördüğüm an dünyam başıma yıkıldı. Uzun uzun baktım kendime gelemedim. Daha dün birsürü mama almıştım onlara. Kedinin cinsi sarmandı. Çok güzel sarı tüyleri ve tüylerinin altında desenler vardı. Beni her gördüğünde yanıma yaklaşır kafasıyla elimi iterdi, kendini sevdirirdi. Çağırdım, okşadım ama tepki vermedi.

Sanırım dün gece olmuştu ne olduysa. Çünkü çok sertleşmişti vücudu. Gözleri de açıktı. Ben araba çarpmasından şüpheleniyorum. Üstünde herhangi bir yara, kan yoktu. Ayakları ise sanki birbirine yapışmıştı.

Ne yaptıysam aklımdan çıkaramadım. Sabahtan beri işime de odaklanamıyorum. Sizce başına ne gelmiş olabilir? Biliyorum aklımdan hiçbir zaman çıkaramayacağım ama kendimi nasıl rahatlatabilirim?

Hocam yangına körükle gitmeyeyim ama, bizde 9 tane var, normalde 11 taneydi, 2 tanesi öldü ve üstünden yaklaşık 1.5 yıl geçti, halen aklımda.
Ben de o kadar kedi besledim ki, hepsinin yeri ayrıdır. İlk ölümünü gördüğüm kedim de aynı şekilde sarmandı. O zamanlar çok küçüktüm, hala aklımdadır. Unutmak zaten imkansız.

Geçmiş olsun sizi iyi anlıyorum. Her gün ilaç ve göz damlası ile bakımını yapıp süt ile yaş mama ile beslediğim kedinin 2 gün annemlerin yanına gitmem ve geldiğimde ölüsünü bulmam ile "Hayır yaa uyuyordur. Uyuyorsun dimi kızım? Ölmüş olamazsın" cümlesini kurmam ve o anki hislerim.. Gerçekten anlıyorum sizi. Yapacak bir şey yok bazen kurtaramıyoruz.

Geçmiş olsun sizi iyi anlıyorum. Her gün ilaç ve göz damlası ile bakımını yapıp süt ile yaş mama ile beslediğim kedinin 2 gün annemlerin yanına gitmem ve geldiğimde ölüsünü bulmam ile "Hayır yaa uyuyordur. Uyuyorsun dimi kızım? Ölmüş olamazsın" cümlesini kurmam ve o anki hislerim.. Gerçekten anlıyorum sizi. Yapacak bir şey yok bazen kurtaramıyoruz.
Duygularımız tamamen aynı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı