Yavru kedinin yüzünü nasıl yıkamalıyım?

beyemirs

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
İyi akşamlar. 4 haftalık bir sokak yavrusu sahiplendim. Parazit aşısı ve pireler için gerekli bakımlarını veterinerde yaptım. Veteriner 3 gün sonra banyo yaptır dedi. Ben kediyi yıkayacağım özel kedi şampuanı aldım fakat yüzünü nasıl yıkamam gerek? Kulağına ve burnuna su değdirmeden yıkayabilir miyim? Hayvan pireliydi ve her yerini temizlemek istiyorum.

Öncelikle kedinin yüzünü vücudunu yıkadığınız gibi yıkayamazsınız. Önce şampuan (özel şampuan) ve suyu bir kabın içinde karıştırın iyice karıştırdıktan sonra kedinizin yüzünü silebileceğiniz bir bezi içerisine sokun ve iyice suyunu çekin, daha sonra bu bezi sıkarak suyundan %80-90 oranında arındırın. Yani biraz ıslak olması gerek bezin akabinde kedinizin yüzünü bu bezle gözlerine ve ağzına girmeyecek şekilde temizlemeye başlayın, seviyormuş gibi yapın, anne kedi yavrusunun yüzünü yalarmışcasına temizleyin :) Sonra başka bir normal şampuansız ıslak bez ile durulayın, en son normal kuru bir bez ile kurulayın :)

Son düzenleme:
Öncelikle kedinin yüzünü vücudunu yıkadığınız gibi yıkayamazsınız. Önce şampuan ve suyu bir kabın içinde karıştırın iyice karıştırdıktan sonra kedinizin yüzünü silebileceğiniz bir bezi içerisine sokun ve iyice suyunu çekin, daha sonra bu bezi sıkarak suyundan %80-90 oranında arındırın. Yani biraz ıslak olması gerek bezin akabinde kedinizin yüzünü bu bezle gözlerine ve ağzına girmeyecek şekilde temizlemeye başlayın, seviyormuş gibi yapın, anne kedi yavrusunun yüzünü yalarmışcasına temizleyin :) Sonra başka bir normal şampuansız ıslak bez ile durulayın, en son normal kuru bir bez ile kurulayın :)
Teşekkürler.

Kulağından çenesine kadar su değdirmene gerek yok aslında ama illa temizlemek istiyorum diyorsan yumuşak ıslak bir bezle yapman gerek.

Öncelikle kedinin yüzünü vücudunu yıkadığınız gibi yıkayamazsınız. Önce şampuan (özel şampuan) ve suyu bir kabın içinde karıştırın iyice karıştırdıktan sonra kedinizin yüzünü silebileceğiniz bir bezi içerisine sokun ve iyice suyunu çekin, daha sonra bu bezi sıkarak suyundan %80-90 oranında arındırın. Yani biraz ıslak olması gerek bezin akabinde kedinizin yüzünü bu bezle gözlerine ve ağzına girmeyecek şekilde temizlemeye başlayın, seviyormuş gibi yapın, anne kedi yavrusunun yüzünü yalarmışcasına temizleyin :) sonra başka bir normal şampuansız ıslak bez ile durulayın, en son normal kuru bir bez ile kurulayın :)

Hocam bir sorum daha var. Bugün veterinere götüeeceğim fakat yıkadıktan sonra kurutup götürsem hasta olur mu üşür.
Mü hayvan?

Geri
Yukarı