Yavru köpek aylık masrafı ne kadardır?

Makaleler
2
Selamlar arkadaşlar, küçüklükten beri hayalim bir evcil hayvan sahibi olmak. Eski evimizde bahçe yoktu. Şu anda bahçeli bir evimiz var. Ve dört yanı çevrili geniş. Babama çıtlattım bu konuyu hiç beklemediğim bir şekilde karşı çıkmadı hatta olumlu baktı.
Ayrıca burada küçük çocuklar çok sataşıyor bahçemize giriyor polis lafını duymadan gitmiyor. Onları da korkutacak bahçeye sokmayacak bir hayvan düşünüyorum.

Benim sorum aylık olarak mama olarak ne kadara patlar? Elimden geldiğince bakarım ama ne kadar olduğunu bilmem gerek. Ayrıca aşı masrafı filan ortalama ne kadar olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar, küçüklükten beri hayalim bir evcil hayvan sahibi olmak. Eski evimizde bahçe yoktu. Şu anda bahçeli bir evimiz var. Ve dört yanı çevrili geniş. Babama çıtlattım bu konuyu hiç beklemediğim bir şekilde karşı çıkmadı hatta olumlu baktı.
Ayrıca burada küçük çocuklar çok sataşıyor bahçemize giriyor polis lafını duymadan gitmiyor. Onları da korkutacak bahçeye sokmayacak bir hayvan düşünüyorum.

Benim sorum aylık olarak mama olarak ne kadara patlar? Elimden geldiğince bakarım ama ne kadar olduğunu bilmem gerek. Ayrıca aşı masrafı filan ortalama ne kadar olur?
Bölgenizdeki veterinerlerden bilgi alabiliriz muhit değiştikçe fiyatta değişiyor.

Selam arkadaşlar, küçüklükten beri hayalim bir evcil hayvan sahibi olmak. Eski evimizde bahçe yoktu. Şu anda bahçeli bir evimiz var. Ve dört yanı çevrili geniş. Babama çıtlattım bu konuyu hiç beklemediğim bir şekilde karşı çıkmadı hatta olumlu baktı.

Her detay var bir inceleyin bence.

Selam arkadaşlar, küçüklükten beri hayalim bir evcil hayvan sahibi olmak. Eski evimizde bahçe yoktu. Şu anda bahçeli bir evimiz var. Ve dört yanı çevrili geniş. Babama çıtlattım bu konuyu hiç beklemediğim bir şekilde karşı çıkmadı hatta olumlu baktı.

Hocam aşılara bayağı zam geldi korona aşıları 500 TL İstanbul civarı.

Her detay var bir inceleyin bence.
Hocam ne zaman yazılmış bu yazı acaba? 300 lira diyor ama birkaç sene önce yazıldı ise bugünün 1000 lirası olabilir.

Hocam tamamen size bağlı. Bir sokak köpeğini sahiplenip aşılar ve onun dışında makul bir kuru mama ile besleyebilirsiniz. Yerli firmaların mamaları daha ucuz. Biraz da vicdan işi sözüm meclisten dışarı. Bizim köpeğimiz rahatsızlandı. Biz bi araba para harcadık. Elimizden gelse fazlasını da yapardık. Çünkü sağlık ve konforuna göre değişir. Vakit geçirme şansınız yükselirse ve biraz da ilişki kurarsanız zaten bağlanıyorsunuz. Çocuk gibi bir şey. Tabi bir sokak köpeği sahiplenip bahçede bir kulübe bile verseniz iyidir. Barınaklardan alırsanız aşılar ve kısırlaştırma gibi masraflardan kurtulabilirsiniz.

Köpeğe iyi bakmak istiyorsan iyi mamaların kilosu 120 TL'den başlar N&D bayağı iyi eğer bütçen yetiyorsa bu mamayı alabilirsin benim bütçem N%D yetmediğinden Pro plan kullanıyorum.
İstiyorsan veterinere sorabilirsin.
Aşıların fiyatlarını veterinere soracaksın ayrıyeten köşede belli bir paran olması gerek çünkü köpek hastalanırsa mejbur tedavi ettirmen gerekçek.
Bahçeyi korumasını istiyorsan köpek eğitmenine götürüp alan koruma eğitimleri aldırabilirsin.
Bahçende kamera gibi şeyler yoksa güvenlik tedbirleri al bazı hırsızlar köpek bile çalıyor.
Komşuların iyidir umarım bazıları zehirliyorlar köpeğe bir şey atıp.

Köpeğe iyi bakmak istiyorsan iyi mamaların kilosu 120 TL'den başlar N&D bayağı iyi eğer bütçen yetiyorsa bu mamayı alabilirsin benim bütçem N%D yetmediğinden Pro plan kullanıyorum.
İstiyorsan veterinere sorabilirsin.
Aşıların fiyatlarını veterinere soracaksın ayrıyeten köşede belli bir paran olması gerek çünkü köpek hastalanırsa mejbur tedavi ettirmen gerekçek.
Bahçeyi korumasını istiyorsan köpek eğitmenine götürüp alan koruma eğitimleri aldırabilirsin.
Bahçende kamera gibi şeyler yoksa güvenlik tedbirleri al bazı hırsızlar köpek bile çalıyor.
Komşuların iyidir umarım bazıları zehirliyorlar köpeğe bir şey atıp.
Hocam köpek aylık kaç kg mama yer ortalama? Komşulardan yana sıkıntı yok hatta komşunun da köpeği var yaşlı belki onu eğitir o.

Yeni konular

Geri
Yukarı