Yavru kuşun uçamaması normal mi?

Forziett

Decapat
Kapının önünde böyle bir kuş var, sürekli uçmaya çalışıyor ama bir türlü uçamıyor. Bu durum yavru olduğu için normal mi yoksa bi sorundan mı dolayı uçamıyor? Eğer bir sorundan dolayı ise eve alıp uçabileceği zamana kadar beslemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

20230620_143632.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapının önünde böyle bir kuş var, sürekli uçmaya çalışıyor ama bir türlü uçamıyor. Bu durum yavru olduğu için normal mi yoksa bir sorundan mı dolayı uçamıyor? Eğer bir sorundan dolayı ise eve alıp uçabileceği zamana kadar beslemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1828891

1-1.5 aydan daha küçükse uçamaması normal.

Kapının önünde böyle bir kuş var, sürekli uçmaya çalışıyor ama bir türlü uçamıyor. Bu durum yavru olduğu için normal mi yoksa bi sorundan mı dolayı uçamıyor? Eğer bir sorundan dolayı ise eve alıp uçabileceği zamana kadar beslemek istiyorum. Ne yapmalıyım?

Eki Görüntüle 1828891
Hocam sokak kuşunu beslemek çok mantıklı değil gibi.

Eki Görüntüle 1828891
Kuş daha çok küçük gayet normal uçamamasi

Bu konuyu açtıktan sonra kuş maması, yuva için sepet aldım ve yemesi için binbir türlü mama hazırladım. Sonuç kuş öldü arkadaşlar...

Ufacık yavrunun sıfır hareket, sıfır ses yolun ortasında durması(çektiğim fotoğrafta güvenlik için çimenlik bir kolona koymuştum) ile anormal bir durumun farkına varmıştım. 3 farklı kuş maması aldım ama bi kere bile ağzını açmadı. Uçmaması bir kenara ne bir ciyaklama nede bi hareket vardı. Veterinerlik hakkında bilgisi olan bi abiye durumu anlattıktan sonra kaza ile veya kasten annesi tarafından yuvadan atıldıktan sonra etraflardaki çocuklar tarafından üstüne basıldığı ve boynunun ve toynaklarının kırıldığını tespit ettik. Veteriner'e götürmek istedik ama maalesef en yakındaki veteriner kapanmıştı. Bi süre sonra ayakta bile duramamaya başladı en sonunda son çırpınışlarıyla gözlerini hayata kapadı. Kendimi şuan çok boşlukta hissediyorum...
20230620_201125.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı