Yayın için 4 mb/s upload yeterli mi?

hiztesti.com.tr Üzerindeki siteden 4 ile 5 arası görüyorsan eğer pek güvenme o değere.
Bu site bana da yükleme üzerinde genel olarak 4,58 verirken indirme üzerinde 83 Mbps civarı veriyor.
Ancak Netspeed, Türk Telekom, Fast gibi sitelerde hiçbir zaman paket hızı üzerinde değer verdiğini görmedim.
Modem ara yüzündeki yükleme değerine göre bakmak daha doğrudur. Hatta 3,8 olarak bak direk.

Ben yayın açmayı denedim ama başarısız oldum İnternet altyapısı yüzünden SNR sorunu yaşıyorum ve haliyle sorun oluşuyor yayında.
Güncel değerlerim şu şekilde. SNR dışındaki değerler gayet iyi.
Eki Görüntüle 482401

720p üzerinde 30 ve 60 FPS yayın açmayı denedim. OBS otomatik yapılandırma ile bitrate bulmak için denemler yaptım. 2900 civarında gezindi. Yeri geldi 2400 değerlere kadar düştü.
Kendim ayarlamalar ile 2500 ile 3000 arasında değerler atayarak denemeler yaptım ancak sorun oluştu sürekli.

4 Mbps upload ile yayın açanların olduğunu biliyoruz. Zaten şu an 5 Mbps hız veren yok İnternet sağlayıcı olarak. Fiberde dahi parayı basan ancak 5 Mbps üzeri yükleme hızı alırken 3500 üzerini görüyor.

Süperbox desek zaten asıl internet olarak kullanılmaz. Şu an onda da parayı basan anca tatmin oluyor. Fiyatına göre çok zayıf bir seçenek. Sinyal gücü sorunu yaşayan ve baz istasyonu sorunu yaşıyorsan zaten hiç yayın açtırmıyor.

2500 değerler ile 720p 30 FPS dene pikselleşme sorunu olmazsa eğer devam et.
Ben neden başarısız oldum onuda söyleyim. Sebini anlamadığım bir şekilde 0 ile 1900 arası gibi saçma değerlere düşüş yaşıyorum sürekli.
Ping sorunu hiç yaşamadım oyunlarda denemeler yaparken.

480p yayın kesin açarsın ancak bir durum var. 480p artık çok kötü kalıyor. Ben hiç beğenmedim görüntü kalitesi olarak. 480p yayında dahi dalgalanma yaşadım. Hattımda bir sorun sorun var ama hiçbir şekilde çözümlenmediği için yayın falan açamıyorum.
Yorumun için teşekkürler, uzun uzun yazmışsın. 720p60 açmadığım sürece kendime kaliteli iş yaptım diyemeyeceğim için interneti bile değiştirmeyi düşünebilirim.

Yorumun için teşekkürler, uzun uzun yazmışsın. 720p60 açmadığım sürece kendime kaliteli iş yaptım diyemeyeceğim için interneti bile değiştirmeyi düşünebilirim.

En azından 720p 30 FPS ile başlamış olursun. Bunun sayasinde denilme ve yanılma olayında tecrübe kazanırsın.
720p 60 FPS yine açarsın. Ancak Pikselleşme sorunu yaşarsın. 3000 verip dene 720p 60 olarak. Yayın değerlerini kontrol et. Sonrasına bakarsın zaten ne yapman gerektiğini bilerek.

Bu arada OBS üzerinden Streamlabs üzerine geçiş çok olmuş.
Pikselleşme sorunu dahi OBS kaynaklı diyen yazılar gördüğüm var.

Streamlabs denemedim. Dene istersen yayın denemelerinde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı