Yayın için 5600X vs 5600G

VAULT_Mücahid

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci, Stajyer
Merhaba saygıdeğer hocalarım, başlıkta da yazdığım üzere Twitch ve YouTube'a içerik üretme amacıyla bir kasa toplayacağım 1-2 ay içerisinde. Ekran kartı olarak 3070 düşünüyorum (2. el). Akakçe'den baktığımda 5600G yaklaşık 1000 TL daha ucuz, X'in daha performanslı olacağından eminim ama aradaki fiyat farkına değer mi? Bütçem gayet kısıtlı o yüzden tamamen F/P odaklı bakıyorum eğer 5600G yayınlarda beni sıkıntıya sokmazsa o parayı monitör bütçesine katıp bir 2K monitör alabilirim ama 5600X alırsam 1080p de kalacağım. Cevaplarınızı nedenleriyle birlikte belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba saygıdeğer hocalarım, başlıkta da yazdığım üzere Twitch ve YouTube'a içerik üretme amacıyla bir kasa toplayacağım 1-2 ay içerisinde. Ekran kartı olarak 3070 düşünüyorum (2. el). Akakçe'den baktığımda 5600G yaklaşık 1000 TL daha ucuz, X'in daha performanslı olacağından eminim ama aradaki fiyat farkına değer mi? Bütçem gayet kısıtlı o yüzden tamamen F/P odaklı bakıyorum eğer 5600G yayınlarda beni sıkıntıya sokmazsa o parayı monitör bütçesine katıp bir 2K monitör alabilirim ama 5600X alırsam 1080p de kalacağım. Cevaplarınızı nedenleriyle birlikte belirtirseniz sevinirim.

Düz 5600 en mantıklısı.

Düz 5600 en mantıklısı.
Bir arkadaşım düz 5600 den x’e geçti 5600 pişmanlıktır diyor emin olamadım.

Neden? 5600 ile 5600X arasında fiyat farkına değecek bir performans yok. Ufak bir overclock ile aradaki performans farkı kapatılabilir.
Yayın performansı da sıkıntı çıkarmaz değil mi? Bir de oc için stok soğutucu yeter mi? Soğutucu için yüksek bir meblaa çıkartamam.

Peki ne önerirsin kral kule tipi veya sıvı soğutma?

Hocam şansınıza perfan 120h ve 214XT fiyatları artmış. Ancak 570TL'ye bu soğutucuya bakabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı