Yayın için hangi ekran kartı alınmalı?

Tek bilgisayar üzerinden yayın yapacaksan alacağın marka NVİDİA olacak. Çift PC yayın yapsan ekran kartına bile gerek yok. Çok güçlü çekirdekli işlemcisi olan pc toplayıp geçeceksin. İstersen içine AMD 580 koy bir şey ifade etmeyecek. İşlemci üzerinden yayın vereceksin zaten. Ama tek pc'yse Nvida Brodcast çipi senin hayatını kurtacak.
tek pc üzerinden yapıcam. sence rtx 4060 ti mı rtx 4060 mı aynı performansımı veriyolar?

RTX 3070 ile 4060 tartışılır ama ilk önce AMD'yi ele.
hangisini önerirsin

Hocam 2060SUPER de olabilir. Tavsiye etmem de kendim kullanıyorum, yüksek bitlerde yayın denemesi yaptım. Valorant CS:GO gibi oyunlarda herhangi bir sorunla karşılaşmadım fakat PUBG bi 10-20 FPS kaybı yaşadım.
Ama uzun soluklu olmaz ki? 1-2 sene bile dolmadan yetersiz gelecek ve üzülecek. Bütçe çok azsa evet. Günü kurtarmak adına düşünülebilir neden olmasın. Günümüzde en önemli şey maalesef bütçe. Burada ne önerilirse önerilsin cebimizde ki karşılığı yoksa sadece bir hayal.

tek pc üzerinden yapıcam. sence rtx 4060 ti mı rtx 4060 mı aynı performansımı veriyolar?

hangisini önerirsin
Ti daha iyi performans verir tabii ki... Kaldı ki yayın için değil senin oyun performansın da normaline kıyasla haliyle daha iyi olacaktır.

4060'ın 8gb oluşu hk ne diyorsunuz peki. farklı bir başlıkta 8 gb alınmaz gibisinden çok muhabbet dönmüş. 4060 düşünüyordum bende ama 8gb muhabbeti çok kafa karıştırdı ya.

4060'ın 8gb oluşu hk ne diyorsunuz peki. farklı bir başlıkta 8 gb alınmaz gibisinden çok muhabbet dönmüş. 4060 düşünüyordum bende ama 8gb muhabbeti çok kafa karıştırdı ya.
Bu farklı bir konu ama unutma ki /60 serisi orta seviye kart. 8 Gb olması kötü bir şey değil. Burada oyunların sağlam portlanıp 8Gb'da iyi çalışması gerekiyor. Yoksa 8 GB hala yeterli.

İşlemci Ryzen 5 5600X yayın ve oyun için en mantıklı ekran kartı hangisi? RTX 3070, RTX 4060, RX 6700XT 1080p için.
kimsenin yazmamış olmasına şaşırdım. rtx 4000 serisinde encoder’da ciddi bir geliştirmeye gidildi. AV1 codec kullanıyor ve baya bir fark ediyor. Youtube’a AV1 encoder yazarsan karşılaştırmaları çıkar. Dolayısıyla en mantıklı seçim RTX4060 olacaktır.

Ama uzun soluklu olmaz ki? 1-2 sene bile dolmadan yetersiz gelecek ve üzülecek. Bütçe çok azsa evet. Günü kurtarmak adına düşünülebilir neden olmasın. Günümüzde en önemli şey maalesef bütçe. Burada ne önerilirse önerilsin cebimizde ki karşılığı yoksa sadece bir hayal.

Ti daha iyi performans verir tabii ki... Kaldı ki yayın için değil senin oyun performansın da normaline kıyasla haliyle daha iyi olacaktır.
kimsenin yazmamış olmasına şaşırdım. rtx 4000 serisinde encoder’da ciddi bir geliştirmeye gidildi. AV1 codec kullanıyor ve baya bir fark ediyor. Youtube’a AV1 encoder yazarsan karşılaştırmaları çıkar. Dolayısıyla en mantıklı seçim RTX4060 olacaktır.
Hocam selamlar bende bi hata yapıp 6700xt satın aldım 5 aylık garantisi kaldı bunu satıp acil yayın için bi nvidia kart almam lazım. 2.El zotac 3060ti buldum 7000tlye şuan sıfır galax 4060'da 10300Tl ne yapmamı önerirsiniz

Hocam selamlar bende bi hata yapıp 6700xt satın aldım 5 aylık garantisi kaldı bunu satıp acil yayın için bi nvidia kart almam lazım. 2.El zotac 3060ti buldum 7000tlye şuan sıfır galax 4060'da 10300Tl ne yapmamı önerirsiniz
bence imkanınız varsa 4000 serisi ekran kartı alın sebebi ise belirttiğim gibi.

Rx 6800 xt kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. AMD de yazılımsal sıkıntılar var diyen çok kişi var ve forumda da onlara çok yardım ettim. Ramlerin stabil olup olmamasından wattman hatası alan kullanıcılara sorunun olabileceklerinden bahsettim ve çözdüler… tabi farklı şeylerden de kaynaklanabiliyor. Ama böyle diyenlere bence aldırış etmeyin dediğim gibi ben düzgün bir şekilde kullanıyorum ve bir sıkıntım yok 2560x1440 165 Hz yayınlarda da bir sıkıntı yaşamıyorum

Geri
Yukarı