Yayın için işlemci önerisi

Bütçe
2100-2400₺
3300X daha iyi tabii ki. 1600 AF render tarafında daha iyi ve daha fazla çekirdeği var. Fakat oyun için her türlü 3300X.

Hocam render işini GTX 1050 ile halletmeyi düşünüyorum. Asıl doğru soru arkada 8-10 uygulama açıkken hangi işlemci daha az FPS düşürür hangisi az yorulur. Hani çoklu çekirdekte 1600 AF önde ya o bakımdan merak ediyorum. Bütçemi de çok zorlamak istemiyorum kartı aldığımdan taksit yetiştirmem gerek.

Hocam render işini GTX 1050 ile halletmeyi düşünüyorum. Asıl doğru soru arkada 8-10 uygulama açıkken hangi işlemci daha az FPS düşürür hangisi az yorulur. Hani çoklu çekirdekte 1600 AF önde ya o bakımdan merak ediyorum. Bütçemi de çok zorlamak istemiyorum kartı aldığımdan taksit yetiştirmem gerek.
3300X alın, çekirdek sayısı fazla olsa bile 1600 AF tekli çekirdek performansı kötüdür.

3300X daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı