Yayın için işlemci ve anakart önerisi

Emre Toktaş

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Ben oyun oynayıp yayın yapıyorum. Oldukça amatörüm bu konuda. Eğlencesine arkadaşlarla toplanıp yayın açıyoruz. Eski bir bilgisayarım var. Yavaş yavaş değiştiriyorum.

Şu an 10 GB RAM ve 4 GB RX 460 var üzerinde. İşlemci anakart eski. P7p55d sanırım anakart. İşlemciyi hatırlamıyorum bile. 2.8 GHz OC yapınca 3.1 görüyor, o kadar.

2000 TL bütçem var. Hem 720p yayın yapabileceğim hem de en az 60 FPS alabileceğim bir şekle getirmem mümkün mü acaba? Ryzen'lar Intel'ler Kaby Lake'ler iyice karıştırdı beynimi.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden. İyi sabahlar...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar.

Ben oyun oynayıp yayın yapıyorum. Oldukça amatörüm bu konuda. Eğlencesine arkadaşlarla toplanıp yayın açıyoruz. Eski bir bilgisayarım var. Yavaş yavaş değiştiriyorum.

Şu an 10 GB RAM ve 4 GB RX 460 var üzerinde. İşlemci anakart eski. P7p55d sanırım anakart. İşlemciyi hatırlamıyorum bile. 2.8 GHz OC yapınca 3.1 görüyor, o kadar.

2000 TL bütçem var. Hem 720p yayın yapabileceğim hem de en az 60 FPS alabileceğim bir şekle getirmem mümkün mü acaba? Ryzen'lar Intel'ler Kaby Lake'ler iyice karıştırdı beynimi.

İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim şimdiden. İyi sabahlar...
Sıfır alacaksan RAM masrafı çıkacak. DDR4 RAM'le çalışıyor yeni işlemciler.

Ddr4 ram + anakart + işlemci alacağım.

Önerileriniz var mı?

Örneğin Ryzen 1300x yeter mi bu yayın için? Yoksa 1600 mü alayım mesela?

Bilgim yok. Yardım bekliyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı