Yayın için kamera önerisi

JenLedger

Kilopat
Makaleler
1
Yer
C:/Program Files/Antalya
Daha fazla  
Meslek
Satış Yöneticisi
Merhaba arkadaşlar,

Çalıştığım ve ortağı olduğum iş yerinde bir odayı kendime yayın odası olarak kuruyorum. Ve bana güzel bir kamera lazım.

Kamerada istediğim özellik, arka bulanıklaştırma olması ve bilgisayardan canlı olarak görüntü alabilmem. Şu anki zirveyi oynayan yayıncılarda olduğu gibi.

Belirli bir bütçem yok. Bugün motorsikletimi sattım ve elimde 20.000 TL para var fakat hepsini tabii ki kameraya yatıramam. Fiyatlarını da hiç bilmiyorum. Herhalde 5-6 bin TL'yi geçmese gerek diye düşünüyorum kendi içimde.

Fiyatı ne kadar düşük olsa benim için o kadar iyi. Gerçekten hiç fiyat bilgim yok bütçe belirtemiyorum. Önerilerinize açığım.

+

DSLR kamera tam ihtiyacınıza uygun, ek olarak capture Card almanız gerekiyor diye biliyorum Elgato'nun modeli çok güzel.
Gerçek bokeh efektini DSLR kamera ile daha iyi alırsınız. Webcam almanızı önermem bu bütçede, lenslerinin boyutu çok küçük oluyor ve ışık alamıyor diyebiliriz basit olarak açıklarsam.

Elraenn gibi büyük yayıncılar DLSR kamera kullanıyor.

+

DSLR kamera tam ihtiyacınıza uygun, ek olarak capture Card almanız gerekiyor diye biliyorum Elgato'nun modeli çok güzel.
Gerçek bokeh efektini DSLR kamera ile daha iyi alırsınız. Webcam almanızı önermem bu bütçede, lenslerinin boyutu çok küçük oluyor ve ışık alamıyor diyebiliriz basit olarak açıklarsam.
Evet aklımda DSLR var aslında da bağlanıyor mu bilgisayara tam onu bilmiyorum. D3200 güzelmiş testlerine falan da baktım şimdi ve fiyatı da hoş. Bundan bilgisayara canlı görüntü alabiliyor muyum biliyor musunuz hocam?

Evet aklımda DSLR var aslında da bağlanıyor mu bilgisayara tam onu bilmiyorum. D3200 güzelmiş testlerine falan da baktım şimdi ve fiyatı da hoş. Bundan bilgisayara canlı görüntü alabiliyor muyum biliyor musunuz hocam?

Capture Card ile bağlanabiliyor diye biliyorum. Capture Card ile kameranın HDMI out kısmından, capture Card'ın HDMI'in kısmına HDMI kablosu taksanız yeterlidir, bokeh efekti kameradan ayarlanabiliyor lenside gayet yeterli bence. Tek gereken Capture Card onda da Elgato öneririm. Canlı görüntü aktarılabiliyor.

Capture Card ile bağlanabiliyor diye biliyorum. Capture Card ile kameranın HDMI out kısmından, capture Card'ın HDMI'in kısmına HDMI kablosu taksanız yeterlidir, bokeh efekti kameradan ayarlanabiliyor lenside gayet yeterli bence. Tek gereken Capture Card onda da Elgato öneririm. Canlı görüntü aktarılabiliyor.
Teşekkür ederim iyice araştıracağım tabi bu konu ile ilgili. Çok yüksek kameralara 8-9 bin TL vermeme gerek var mı sizce sadece yayın için? Aradığım şey bookeh efekti zaten.

Teşekkür ederim iyice araştıracağım tabii bu konu ile ilgili. Çok yüksek kameralara 8-9 bin TL vermeme gerek var mı sizce sadece yayın için? Aradığım şey bookeh efekti zaten.

Bence çok çok profesyonel olmadıkça hiç gerek yok, 2-3 bin liralık kameralar ile lens boyutuda yeterli ise güzel bir performans alabilirsiniz.

Ben Canon 200d kullanıyorum. Capture karta gerek yok. Canon'un sayfasından webcam yazılımını indirince kabloyla webcam olarak kullanabiliyorsunuz. Bilgisayara bağlamanız yeterli.

Yeni konular

Geri
Yukarı