Yayın için mikrofon tavsiyesi

Evet farkettim. Ama fiyatı en az 500 - 600 ₺ arası olacak diye tahmin ediyorum.
Size şöyle örnek vereyim, Razer Deathadder V2 Razer'ın kendi sitesinde 70 dolar. Düz dolar kuru ile çevirince 564TL yapıyor. Türkiye'de de fiyatları 571TL'den başlıyor.
Inidirim olduğuna bakmayın, sahte indirim o.

Size şöyle örnek vereyim, Razer Deathadder V2 Razer'ın kendi sitesinde 70 dolar. Düz dolar kuru ile çevirince 564TL yapıyor. Türkiye'de de fiyatları 571TL'den başlıyor.
Inidirim olduğuna bakmayın, sahte indirim o.
Anladım ne zaman geleceği de önemli yayın yapıyorum çünkü RP yayınları bu yüzden aşırı patlama oluyor kulaklık mikrofonunda. Kullandığım kulaklıkta Artics 7 2019 Edition

450 Liraya “iyi“ bir mikrofon bulabileceğini sanmıyorum. Bütçeni genişletebilirsen Behringer XM8500 ile Behringer UM2 USB Ses kartı almanı öneririm.
20 liraya ikinci el Logitech/Konami USB mikrofon alabilirsin. 20 liraya göre çok iyi bir mikrofon.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Konu içinde paylaşılan ilk BM800 paylaşımı +48V phantom cihazı var.
160 TL küsüratlı üründe ve 314 TL fiyatlı üründe bu cihaz yok.
Buna dikkat ederek düşünün.

Geçtiğimiz hafta ben bu seti satın aldım.

Mobil uygulama üzerinde indirim koduyla beraber 430 TL fiyata denk geldi. Üstelik taksitli ödeme planlamasında fark almıyor. Bu sebeple hesaptan 430 TL ödemek yerine 6 ay taksit yapmıştım.

Sessiz bir ortamdaysanız ve yayın yapmayı planlıyorsanız başlangıç olarak alınabilir set.
Tek tek almaya kalktığınız zaman çok fazla tutuyor.

Phantom en az 210 TL, mikrofon 170 TL, NB39 tripod 80 TL şu an için, +48V desteği kullanabilmek için XLR kablo gerekecek ekstra olarak oda en az 40 TL.

Pop fitresini ve USB ses kartını dahi katmadım şu an.
USB ses kartını kullanmak mantıksız. Faydadan çok negatif etkisi var.

Konu içinde paylaşılan ilk BM800 paylaşımı +48V Phantom cihazı var.
160 TL küsuratlı üründe ve 314 TL fiyatlı üründe bu cihaz yok.
Buna dikkat ederek düşünün.

Geçtiğimiz hafta ben bu seti satın aldım.

Mobil uygulama üzerinde indirim koduyla beraber 430 TL fiyata denk geldi. Üstelik taksitli ödeme planlamasında fark almıyor. Bu sebeple hesaptan 430 TL ödemek yerine 6 ay taksit yapmıştım.

Sessiz bir ortamdaysanız ve yayın yapmayı planlıyorsanız başlangıç olarak alınabilir set.
Tek tek almaya kalktığınız zaman çok fazla tutuyor.

Phantom en az 210 TL, mikrofon 170 TL, NB39 tripod 80 TL şu an için, +48V desteği kullanabilmek için XLR kablo gerekecek ekstra olarak oda en az 40 TL.

Pop fitresini ve USB ses kartını dahi katmadım şu an.
USB ses kartını kullanmak mantıksız. Faydadan çok negatif etkisi var.

BM800 ve Phantom Power alınca “kaliteli” bir USB ses kartı da alman gerekiyor ki ülkemizde hiç yok. BM800 çok kötü bir mikrofon illa BM800 almak istiyorsanız yanına behringer UM2 gibi bir ses kartı almak şart.
NOT: BM800 ile Phantom Power kullanmışlığım var.

BM800 ve Phantom Power alınca “kaliteli” bir USB ses kartı da alman gerekiyor ki ülkemizde hiç yok. BM800 çok kötü bir mikrofon illa BM800 almak istiyorsanız yanına behringer UM2 gibi bir ses kartı almak şart.
NOT: BM800 ile Phantom Power kullanmışlığım var.
Hiçbir USB ses kartı bu tür mikrofonlar için uygun değildir kaliteli sınıfına sokmak için.

Bu tür mikrofonlar USB ile bağlanmaz stüdyo kalitesi yakalamak için.

Ses kartı dediğimiz cihazlara veya anakart üzerinde takılan ses kartları ile destek alınması lazım kalite demek istiyorsak.

BM800 mikrofon çok kötü bir mikrofon demek çok yanlış. Behringer C1 BM800 ile neredeyse aynı yapıda olduğunu hatırlatırım. Aralarındaki tek fark marka fiyatlandırmasıdır.
Behringer C1 mikrofonda dahi ciddi bir dip ses var.

Condenser mikrofonların aslında genel bir sorunu bu algıları çok fazla yüksek olduğu için.

Hiçbir USB ses kartı bu tür mikrofonlar için uygun değildir kaliteli sınıfına sokmak için.

Bu tür mikrofonlar USB ile bağlanmaz stüdyo kalitesi yakalamak için.

Ses kartı dediğimiz cihazlara veya anakart üzerinde takılan ses kartları ile destek alınması lazım kalite demek istiyorsak.

BM800 mikrofon çok kötü bir mikrofon demek çok yanlış. Behringer C1 BM800 ile neredeyse aynı yapıda olduğunu hatırlatırım. Aralarındaki tek fark marka fiyatlandırmasıdır.
Behringer C1 mikrofonda dahi ciddi bir dip ses var.

Condenser mikrofonların aslında genel bir sorunu bu algıları çok fazla yüksek olduğu için.
BM800 ile Phantom Poweri bilgisayarına bağlamak için USB ses kartı lazım.
İyi condenser mikrofonlar USB İnterfaceler ile stüdyo kalitesi alabilir.
Behringer C1’in iyi bir mikrofon olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum.

Geri
Yukarı