Yayın için minimum internet hızı ne olmalı?

bayanmayanbay

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar Twitch üzerinden yayın yapmayı planlıyorum ama şu an internet hızım 22Mbps. Kaç bitrate verirsem sıkıntısız yayın yapabilirim ya da yapabilir miyim? Bilgili arkadaşlar yanıtlarsa sevinirim.

Eğer 2 farklı kodlayıcı gözüküyorsa X264 olan ile değil diğeri ile deneyin. APU sistem sanırım.

Evet sistemim APU
Yanlış anlama ama yazdığından hiçbir şey anlamadım açıklayabilir misin?
Takılmanın sebebinin kullandığınız APU'ya fazla yüklenmekten olduğuna 50 liraya bahse girerim.

İşlemcimin sıcaklığı Max 53 oluyor
Ayrıca yüklensem yayın esnasında CS:GO 250 FPS verir mi?
Benim şu an tek sorunum internet ile alakalı sanırsam.

İşlemcimin sıcaklığı Max 53 oluyor
Ayrıca yüklensem yayın esnasında CS:GO 250 FPS verir mi?
Benim şu an tek sorunum internet ile alakalı sanırsam.
İşlemciniz %100 çalışırken videoyu kodlama işlemine yeteri kadar kaynak ayıramıyor olabilir bir yandan 250 fps CS:GO oynadığınız için. Her şeyin bir limiti var sonuçta, aynı anda her şeyi yapması mümkün olmayabilir.

İşlemciniz %100 çalışırken videoyu kodlama işlemine yeteri kadar kaynak ayıramıyor olabilir bir yandan 250 FPS CS:GO oynadığınız için. Her şeyin bir limiti var sonuçta, aynı anda her şeyi yapması mümkün olmayabilir.

Haklı olabilirsin ama kafama takıldı işlemci zorlanırsa sıcaklığı da artmaz mı?

Çok teşekkürler dostum akşam eve gideyim ayarlarıma bakacağım bu hiç aklıma gelmemişti.
APU'larda durum nasıl çalışıyor bilmiyorum, en nihayetinde gömülü grafik işlem birimi söz konusu.
1630926449860.png

Göründüğü üzere şu an kullandığım Laptop için işlemcim x264 ekran kartım ise QSV olarak temsil ediliyor.
O mantıkla düşünme. Ben Xeon sistemimde işlemciden yayın verdiğim zaman sıcaklığa etkisi olmuyor, oyunumu 60FPS sabit oynuyorum ama işlemci limitini doldurduğu için yayına kendisini tam anlamıyla veremiyor. Ekran kartımdan verdiğim zaman da yayını sorunsuz açabiliyorum fakat bu sefer de FPS düşüşü yaşıyorum. Gerçi hoş 2GB ekran kartı ve Xeon sistemden bahsediyorum burada.

İşlemcinin ortaya çıkardığı ısı duvardan çektiği elektrik kadardır. Bir işlemcinin maksimum kapasitesine ulaşmak için illa fırına dönmesine gerek yok. Düşük güçte çalışan ve iyi soğutması olan bir işlemci maksimum kapasitesinde çalışmasına rağmen sıcaklığı 50 dereceyi geçmeyebilir.

APU'larda durum nasıl çalışıyor bilmiyorum, en nihayetinde gömülü grafik işlem birimi söz konusu.
Eki Görüntüle 1159659
Göründüğü üzere şu an kullandığım laptop için işlemcim X264 ekran kartım ise qsv olarak temsil ediliyor.

O mantıkla düşünme. Ben Xeon sistemimde işlemciden yayın verdiğim zaman sıcaklığa etkisi olmuyor, oyunumu 60FPS sabit oynuyorum ama işlemci limitini doldurduğu için yayına kendisini tam anlamıyla veremiyor. Ekran kartımdan verdiğim zaman da yayını sorunsuz açabiliyorum fakat bu sefer de FPS düşüşü yaşıyorum. Gerçi hoş 2 GB ekran kartı ve Xeon sistemden bahsediyorum burada.

O zaman dediğin gibi ayarlardan X264'e çekip deneyeyim yine olmazsa sorun internet hızım ve bitrate değerlerimdedir değil mi?

O zaman dediğin gibi ayarlardan X264'e çekip deneyeyim yine olmazsa sorun internet hızım ve bitrate değerlerimdedir değil mi?
Hayır aksine standart olarak x264 ayarlıdır, farklı bir seçenek var ise 2. seçeneği denemen gerekiyor. Ek olarak attığım linkten bitrate ve kalite ayarlarına bak genelde upload hızının %80 kadarını bitrate olarak verebilirsin, ona uygun bir kalitede aç. Örneğin benim internetimde 1080p 60Fps açabiliyorum ama 8MBPs upload bir internette 6400 Bitrate vermen daha sağlıklı gibi gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı