Yayın için Ryzen 1700X ve RX 580 sistem toplama

ahmetgonulx

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Yayın için 1700x çok gereksiz 2600 ile çok rahat 1080p, yayın yapabiliyorum. Artan para ile monitöre yada ekran kartına yatırım yapın ve indirimlerde 1070 TL bandına düşmekte R5 2600. Daha ucuzunu bulamadım ama vatan ve itopya da daha uyguna düşüyor indirim zamanı.

Yayın için 1700x çok gereksiz 2600 ile çok rahat 1080p, yayın yapabiliyorum. Artan para ile monitöre yada ekran kartına yatırım yapın ve indirimlerde 1070 TL bandına düşmekte R5 2600. Daha ucuzunu bulamadım ama vatan ve itopya da daha uyguna düşüyor indirim zamanı.
Hocam sizce 16gb ram yeterli olur mu yayın için? Monitöre ya da ekran kartına para yatırmak daha mantıklı olur bence de.

Hocam sizce 16gb ram yeterli olur mu yayın için? Monitöre ya da ekran kartına para yatırmak daha mantıklı olur bence de.
Evet 16 GB RAM yeterli olacaktır. Anakartınızı 4 RAM slot olarak seçin 2-3 sene içinde oyunların RAM miktarı arttığında ihtiyaca bağlı 32 yaparsınız. Ama şuan için yeterli. Ekran kartını güçlü seçiniz 1-2 senede bir ekran kartı değiştirmek çok masraflı olur.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı