Yayın için sistem yükseltmesi

adam john

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar sistemim R5 2600 GTX 1660 Ti 16 GB RAM. CoD yayınlarında ekran kartını kullanırken yayında drop oluyor fakat OBS'te hata görünmüyor. İşlemci ile yapınca da FPS inanılmaz düşüyor. Bende bu nedenlerde dolayı ya işlemciyi ya da ekran kartında güncellemeye gitmek istiyorum. Fikir tavsiyeleriniz neler? Teşekkürler. R7 3700X veya RTX 2070S alınmalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlginç şekilde 4K'da bile sorunsuz yayın yaptım beynim yandı... Ama niyetlenmişken bir upgrade iyi olabilir. İşlemci daha uygun fiyatta olduğundan işlemci olacak seçimim sanırım. Sizce işlemci olarak mantıklı olan nedir üst seviyelerde 3700X-3800X-3900X var tabii 3900X biraz uçuk gibi :D

Edit: BIOS Update yaptım bu akşam etkisi olmuş mudur?
İşe yaradığına sevindim :) Üst seviye işlemcileri pek bilmiyorum ben eski İntel XEON bir işlemci kullanıyorum. Bütçeniz varsa para açısından sıkıntınız yoksa içinizden hangisini almak geliyorsa onu alın derim.

Hocam birçok oyunda 10 FPS'in üzerinde fark yalnız :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca ben zamanında 300 lira fazla vermeyim nasıl olsa OC yapmayacağım deyip 6700K almamıştım şu an inanılmaz pişmanım bunuda dip not düşeyim arkadaşa referans olsun :)
eklemeyi unutmusum, attigin video'ya dikkatlice bakacak olursak fark edeceksin, o dedigin fps farklarinda karakterler bire bir ayni zamanda ayni yerlerden gecmiyor veya ayni Npc'ler ekrana yansimiyor, tamamen bundan kaynakli fps degerleri biraz daha benim dedigimden yuksek gozukuyor ama ne zaman karakter ayni yere ve Npc ye denk gelse arada 5-8 fps fark gozukuyor.
Yinede farkli acidan degerlendirdigin icin tesekkur ederim. Sonuc olarak bu tur forumlarin amaci bilgilendirmek ve saygili bir sekilde tartismaktir. :) Ama sen beni dinle dikkatli izle videoyu hak vereceksin bana. :)

Ayni videolari bende bir cok kez izledim, su sekilde diyeyim 10FPS'e kadar oynayabilir dogrudur ama bu 5 oyunun 3'unde olur ya da olmaz, ve bu videolarin cogunda ayni anda ekranda yazan FPS'ler tam olarak ayni yerlerden saniyesi saniyesine cekilmiyor o yuzden cok iyi takip edip ayni yerden gectigi zamana bakilmali. Ek olarak bazi oyunlarda(assassin's Creed Odyssey) gibi oyunlarda yapilan testleri de inceledim ve bu testlerde karakter ilerler iken 3 farkli islemciyi test ediyorlar ve o sirada ornegin 2700X olan ekranda o yerde 3NPC karakter bulunuyorken, ayni mekanda 3700X islemci varken 1NPC gozukuyor ve ekranda gozuken her şey FPS etkiledigi icin bu testlerde 2-3 FPS arasi farklar yasanabiliyor kisaca pek saglikli yansitmiyor.

Ben yıllar evvel 6700 vs 6700K videolarını çok izledim dedim 1-2 FPS var 300 lira cebime kalır dedim. Şu an 6700K'nın overclock potansiyeliyle fark öyle açılıyor ki 4.6GHz'a OC yapıyorlar coşuyor tabiri caizse. Şimdi ikisinde de OC açık diyeceksiniz ilerde 12nm vs 7nm şeklinde OC potansiyeline öyle etkiler edecek ki arkadaştada benim gibi duruma düşmesin diye diyorum tabii bu işler bütçe meselesi ve kişisel tercih. R7 2700X kötü işlemci değil o konuda hemfikiriz ancak bütçem varken kesinlikle 3700X alırım.

Ben yıllar evvel 6700 vs 6700K videolarını çok izledim dedim 1-2 FPS var 300 lira cebime kalır dedim. Şu an 6700K'nın overclock potansiyeliyle fark öyle açılıyor ki 4.6GHz'a OC yapıyorlar coşuyor tabiri caizse. Şimdi ikisinde de OC açık diyeceksiniz ilerde 12nm vs 7nm şeklinde OC potansiyeline öyle etkiler edecek ki arkadaştada benim gibi duruma düşmesin diye diyorum tabii bu işler bütçe meselesi ve kişisel tercih. R7 2700X kötü işlemci değil o konuda hemfikiriz ancak bütçem farken kesinlikle 3700X alırım.
tabi ama arkadasin burda ki tek derdi islemci olmadigindan bosuna butceyi islemciye yuklememek gerektigi icin ben 2700x onerinde bulundum. Neticede yakinda 4. nesil AMD islemciler piyasaya surulecek, yani kalkip 2700x yerine 3700x de alsa bunlar eski nesil olarak gecicek. Bence islemciden 5-7 fps yada senin kabul edecegin sekilde 10fps fark edecek sekilde feragat edilip, kalan 400tl kenara koyulabilir ve daha sonra ekran karti icin kullanilabilir hatta 400tl ustune 50-60tl eklenip sisteme ekstra 8gb bir ram eklenerek daha guclendirilebilir.

Geri
Yukarı