Yayın için X264 vs NVENC?

JowisTV

Decapat
  • RTX2060 GAMING Z.
  • i5 9600K 3.70GHz.
  • Corsair 16 GB RAM 3000MHz RAM.
  • 250 GB SSD.
Kullanıyorum, uploadım 5.33. Genellikle Counter-Strike, PUBG gibi oyunlar oynuyorum. Ve Twitch'te yayın yapıyorum. Kendime uygun olan ayarları henüz bulamadım. X264 ve yeni çıkan NVENC(new) arasında kaldım. Sizce hangisini kullanmalıyım ve bu uploadla yayına kaç bitrate vermeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
X264 işlemciye yük bindirir. NVENC ise ekran kartının video motorunu kullanır. NVENC (NVIDIA Encoder) öneririm.
Ancak okduğum bazı yerlerde NVENC'in yüksek bitratelerde, X264'ün daha düşük bitratelerde daha iyi performans sergilediğini söylüyorlar. Görüntü kalitesi olarak. Ben de bu yüzden emin olamıyorum. Ve ayrıca bu uploadla kaç bitrate vereceğimi de çözemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ancak okduğum bazı yerlerde nvencin yüksek bitratelerde , x264'ün daha düşük bitratelerde daha iyi performans sergilediğini söylüyorlar . Görüntü kalitesi olarak. Bende bu yüzden emin olamıyorum. Ve ayrıca bu uploadla kaç bitrate vereceğimi de çözemiyorum.
Kendin deneyerek bitratei bulabilirsin. En sağlıklısı o olur. Ayıca CSGO, PUBG gibi işlemci oyunları oynuyorsun NVENC kullan işlemciye yük binip FPS düşmesin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı