Yayın izlerken ya da oyun oynarken ara ara ping ve yavaşlama

Yayın izlerken ya da oyun oynarken ara ara ping ve yavaşlama.

Windows Update kapalı Wi-Fi kapalı sorunun alt yapıdan olduğunu düşünüyorum. Geçen gün kendim çektim CAT 6 kablo 4 tanesini 1 tele diğer 4'lüyü diğer kabloya takip daireme çektim ama sorun bundan mı kaynaklanıyor bilemiyorum. Millenicom 50Mbit kullanıyorum.

xdls.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Mağlum karantina dönemindeyiz dolayısı ile herkes internette. Bu yoğunluğu da pek çok kişi hissediyor.

Evimde 2 tane internet var biri Millenicom(50Mbit) bunun alt yapısını elektrikçi çekti, diğeri Türk Telekom (22Mbit)aynı site aynı yayın aynı şeyler TT sorun yok ama Millenicom'da sorun var. 2 tane kablo geliyor kasanın arkasına değiştirip kullanıyorum ihtiyaca göre. Bu durumu nasıl açıklarsınız.

Evimde 2 tane internet var biri Millenicom(50Mbit) bunun alt yapısını elektrikçi çekti, diğeri Türk Telekom (22Mbit)aynı site aynı yayın aynı şeyler TT sorun yok ama Millenicom'da sorun var. 2 tane kablo geliyor kasanın arkasına değiştirip kullanıyorum ihtiyaca göre. Bu durumu nasıl açıklarsınız.
İki farklı port? Millenicom'da TT altyapısını kullandığı için öncelik olarak kendi müşterilerine port veriyor. Olası bir yoğunlaşma durumunda kendi musterileri pek fazla sorun yasamazken aynı altyapıyı kullanan diğer firmalar sorun yaşıyor.

Eğer problemi en başından beri yaşıyosanız haklı olabilirsiniz ama sonradan yaşamaya başladıysanız eğer yoğunluktan dolayı kaynaklı olabilir ya da Millenicom'dan da mağduriyet yaşamış olabilirsiniz. Son zamanlarda çok sık görüyorum insanlara sahip olduğu maximum limiti vermiyorlar. Siz en iyisi hat değerlerini paylaşın bilen birileri çıkar.

H
Eğer problemi en başından beri yaşıyosanız haklı olabilirsiniz ama sonradan yaşamaya başladıysanız eğer yoğunluktan dolayı kaynaklı olabilir ya da Millenicom'dan da mağduriyet yaşamış olabilirsiniz. Son zamanlarda çok sık görüyorum insanlara sahip olduğu maximum limiti vermiyorlar. Siz en iyisi hat değerlerini paylaşın bilen birileri çıkar.
Hat değerlerini sorunum altında paylaştım teşekkür ederim. Yoğunluktan olsada bana vadedilen hızı almak doğal hakkım gibi sonuçta ücretini peşin ödüyoruz :)
İki farklı port? Millenicom'da TT altyapısını kullandığı için öncelik olarak kendi müşterilerine port veriyor. Olası bir yoğunlaşma durumunda kendi musterileri pek fazla sorun yasamazken aynı altyapıyı kullanan diğer firmalar sorun yaşıyor.
İki farklı port evet, TT altyapısı bunada evet, önce kendi kullanıcısına port verme kısmından kastedilen trafik önceliğimi ? (bunu anlamadım) şayet öyle bir durum varsa davalık oluruz :), yavaşlama konusu geçici olmalı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı