Yayın nasıl yapılır?

Terlemez

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Yıllardır çalışıyorum. En sonunda kendimi ödüllendirmek adına sistem toplamaya karar verdim. 3 aydır gece gündüz indirim kovalaya kovalaya 10.000-11.000 TL civarı sistem topladım. Yayın yapanlara çok özeniyorum fakat daha önce hiç tecrübem olmadı. Sistemimi ve internet hızımı yazmak istiyorum. Hangi ayarlarda ve çözünürlük ile yayın yapsam kaliteli olur? Yaşım 27. İş güç derken teknolojik olaylara uzak kaldık. Genç arkadaşlarım daha iyi anlıyorlar bu işleri o yüzden sizlere sormak istedim. YouTube üzerindeki bütün rehber videolar kopya gibi.

Download; 100 Mbps.
Upload; 20 Mbps.

Sistem:
  • i5 10400F.
  • XPG 3000 MHz DDR4 8 GB X2.
  • Samsung EVO Plus 970 M.2 500GB.
  • MSI B460M-A PRO.
  • Gigabyte Aorus RTX 3060 Elite 12 GB.

Sistemi satın aldınız mı yoksa alacak mısınız? Hazır mı almayı düşünüyorsunuz? İnternetiniz fazlasıyla yeterli 1080P60FPS yayın açarsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube tan kısa bir araştırma ile bulabilirsiniz, çok basit yayın yapmak. 1080P 60FPS yayın yapabilirsiniz, sisteminiz ve internetiniz destekliyor.

Ekipman olarak Stream Deck ve iyi bir mikrofona ihtiyacınız olacaktır. Ayrıca 2. bir monitör de olmazsa olmazlardan. Eğer bütçeniz yeterse ayrı olarak kötü bir sistem toplayıp yayını o sistemden açmanız daha iyi olur. Bu dediklerim profesyonel düşünüyorsanız. Samimi bir ortam olsun, kendi halimde takılayım tarzı bir düşünceniz varsa, sadece ses kalitesi bi' tık iyi bir kulaklık mikrofonu da işinizi görür. Samimi bir sohbet bana göre en önemlisidir. 20 Mbps Upload ise fazla fazla yetecektir.

Abi internetlerimiz aynı 1080p 60fps olarak yayın açabilirsin.Yeni başlayacağın için kalite seçimi kapalı olacaktır.Twitch te aktif olursan 4-5 güne kalite seçimi kanalın için açılıyor zaten.Kalite seçimi açılana kadar izleyenler rahat izleyebilmesi için 720p yada 900p olarak açabilirsin.Zaten kanalın için kalite seçme gelince 1080p ye geçersin herkes istediği gibi izler.Program olarak StreamlabsOBS önerebilirim.Yayın için hazır AlertBoxlar vs de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı