Yayın ve oyun için 5600X mi 5700X mi?

xuarex

Hectopat
RAM
XPG 32GB 3600mhz
Anakart
MSİ MPG B550
Merhaba arKadaşlar başlıKta da belirttiğim gibi iKi işlemci arasında Kaldım ama şöyle Kaldım.
R5 5600x şu an 3500tl civarlarında.
R7 5700x ise 4300tl civarlarında.
EKran Kartı olaraK Rtx 3070 veya 2080 serisi (S, Ti, hangisini ucuza bulursam)
Asıl sorun 5600x’in çoğu online oyunda cpu Kullanımı bayaa yüKseK beni KorKutan o çünKü yayın esnasında sadece oyun oynanmayacaK biliyorsunuz arKaplanda DC , chrome vs olacaK bu yüzden tedirginim yoKsa direKt alıcam.
R7 5700x ise multicore da çoK daha iyi olduğu için beni rahatlatacaK daha garanti bi seçim olacaK gibi duruyor. Sizce arada Ki fiyat farKına değer mi ? Yarın sipariş vericem yardımlarınızı ve fiKirlerinizi beKliyorum.

Vade koymadan taksitle alabiliyorsanız 5700x'i alın derim, zaten enflasyonda ezilecek o şekilde :)
Direkt nakit alıcam maalesef 😂

+

+
+
+

+
Merhaba arKadaşlar başlıKta da belirttiğim gibi iKi işlemci arasında Kaldım ama şöyle Kaldım.
R5 5600x şu an 3500tl civarlarında.
R7 5700x ise 4300tl civarlarında.
EKran Kartı olaraK Rtx 3070 veya 2080 serisi (S, Ti, hangisini ucuza bulursam)
Asıl sorun 5600x’in çoğu online oyunda cpu Kullanımı bayaa yüKseK beni KorKutan o çünKü yayın esnasında sadece oyun oynanmayacaK biliyorsunuz arKaplanda DC , chrome vs olacaK bu yüzden tedirginim yoKsa direKt alıcam.
R7 5700x ise multicore da çoK daha iyi olduğu için beni rahatlatacaK daha garanti bi seçim olacaK gibi duruyor. Sizce arada Ki fiyat farKına değer mi ? Yarın sipariş vericem yardımlarınızı ve fiKirlerinizi beKliyorum.
+

Son düzenleme:

Geri
Yukarı