Yayın ve oyun için sistem toplama

(( DOĞAN ))

Hectopat
Daha fazla  
Herkese hayırlı akşamlar.
Bilgisayarım arızalandığı için bilgisayar topluyorum kendime. Yayın ve oyun odaklı.
Elimde AMD Ryzen 9 3900X işlemci var, yeni aldım, sıfır kutusunda duruyor. İhtiyacım olan parçalar ve maks verebileceğim rakamlar;

* Anakart - 2.500 TL - Almayı düşündüğüm TIKLAYIN
* RAM 32 GB - 2.000 TL - Almayı düşündüğüm TIKLAYIN
* Kasa - 1.000 TL USB 3.1 + olmak kaydı ile önerilerinizi bekliyorum. Çok fanlı olması tercihim kasa ne kadar serin olur ise okadar iyi.
* M.2 SSD - 1.000 - 2.000 TL Almayı Düşündüğüm TIKLAYIN
* PSU - 1.000 TL - 750W +80 sertifikalı bir ürün düşünüyorum ama gücü yetersiz kalacaksa bilgim yok siz önerebilirsiniz. Bilindik kaliteli bir ürün olması önemli.
* Ekran kartı - ekran kartları malum 5000 - 6000 TL seviyelerinde olduğu için bütçem ekran kartına yetersiz kalıyor. Bu yüzden geçiçi kullanacağım bir ekran kartına ihtiyacım var en yüksek taş çatlasın 1800'e çıkmayı düşünüyorum sonradan zaten yükselteceğim RTX 2070S'lerin en iyisine ya da yeni nesil kartları bekleyeceğim. RX 580 gibi bir anakart alsam nasıl olur? Ekran kartını Gaming gecesinden almayı düşünüyorum fiyatları biraz daha uygun oluyor. 1500 2300 TL arası önerirseniz alternatif olarak iyi olur.

Arkadaşlar sizden ricam almayı düşündüğüm ve fikrim olmayanları yazdım. Teknik bilgim yok. Hangi ürün bulunduğu fiyat sekmentinde iyidir bilmiyorum. Ürünler hakkında teknik bir bilgiye sahip iseniz bana parça önerisinde bulunun. Ben ASUS Prime X570 Prime Pro anakart aldım tekrar iade ettim bugün ASUS ROG STRIX X570 F GAMING almayı düşünüyorum.

Parçalar hakkında teknik bilgim yok tekrar söylüyorum teknik bilgiye ihtiyacım var yapısal olarak veya donanımsal olarak artıları eksileri gibi. Gigabyte'ın anakartı onerılıyor ama neden onerılıyor neyı farklı bilmiyorum.
Bu arada daha oncekı actıgım konuda ki sistemi arkadaşıma topladık herkese teşekkür ederim sistemi şu anlık sorunsuz kullanıyor.

İndirimi kaçırmayın kesinlikle X570 Ace alın:

Stoğu var ve daha uygun:

M.2:

PSU:

Ekran kartı olarak Gtx 1650 Super veya indirim ile 1660 Super alınabilir.

Kasa:

İndirimi kaçırmayın kesinlikle X570 Ace alın:

Stoğu var ve daha uygun:

M.2:

PSU:

Ekran kartı olarak Gtx 1650 Super veya indirim ile 1660 Super alınabilir.

Kasa:

Bunları önerdiniz ama farkları nedir ? kullanılan meteryal veya bulunan teknik özellik farkı varmı acaba anakart yönünde ?

Bu arada ben genel olarak youtube uzerınden Ali bey ve Recep beye yorumlarda Soruyordum foruma konu açmamı soyledıler ama kendilerine bu konuyu nasıl gösterebilirim bilmiyorum. Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz rica etsem.
@RecepBaltaş'ıSevenİnsan

Son düzenleme:
En önemli VRM ve segment farkı ilk attığımda indirimli fiyatı vardı ama yine normal fiyatını hak ediyor.

Ekran kartı olarak:

Yeni konular

Geri
Yukarı