Yayın yaparken oluşan sorun

mrtgncy

Centipat
Twitch'te yayın yapmaya çalışıyorum. Streamlabs programı kapalı olduğunda hersey normal. Örneğin PUBG'de 90- 120 arası FPS alarak oynuyorum fakat Streamlabs açık olduğunda 100 FPS bile alsam sanki V-Sync açıkmış gibi bir kasma, gecikme oluyor. Sorunum için yardımcı olabilir misiniz?
Sistemim:
-Ryzen 5 1600X 3.8 GHz O.C'li
-Gigabyte B450M S2H
-Crucial 2x8 2400 (2666 ocli)
-MSI Armor RX570 8 GB
-FSP 500W 80+ Plus
-120 SSD
-1 TB harddisk
- 4 Mbps upload 50 Mbps download
-2500 720P 30FPS yayin yapıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum OBS üzerinden Ekran Yansımasını kapatırsan düzelir. Benimde 240Hz ekranım sanki 60HZ'mış gibi oluyor. Bunun için Ekran Yansımasına sağ tıklayıp performans moduna geç. (Yani yansımayı kapa) Düzelecektir.

4790k işlemci 1080ti ile pubg yayını yapmaya çalışırken 1080p yayın verirken patlıyordum. 720p yayın verirkende eh işte oluyordu. Pubg csgo bu tarz oyunlar lol yayını yapmaya benzemiyor. Sağlam işlemci istiyor encode işlemini nvenc ile bile yapsan yani ekran kartı ile yine de iyi işlemci ister. Kısacası sistem yetersizliğinden oluyor.

Performans modunda kullanmaktayım zaten.
720P 30 FPS için yeterli bence sistemim. FPS 90lardan 100'lerden aşağıya inmiyor çünkü. Sıcaklıklar normal islemci kullanımı 40-60 bandında (PUBG) darbogaz yok, pingim 60 bantlarında gezinmekte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı