Yayıncıların videolarını YouTube kanalımda kullanırsam videolar telif yer mi?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda YouTube'da edit kanalı açmayı düşünüyorum.

Sorum şu: Ben edit yaparken bazı yayıncıların (Elraenn, wtcN, Kendine Müzisyen), kanalların (YouTube) videolarını kullanacağım. Videomda geçireceğim yani. Yayıncılar veya videolarını kullandığım YouTube kanalları bana telif atabilir mi? Videoda editli şekilde geçecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba,

Sorum şu: Ben edit yaparken bazı yayıncıların (Elraenn, wtcN, Kendine Müzisyen), kanalların (YouTube) videolarını kullanacağım. Videomda geçireceğim yani. Yayıncılar veya videolarını kullandığım YouTube kanalları bana telif atabilir mi? Videoda editli şekilde geçecek.
Evet atabilir.

Pek emin değilim ancak ihtimal dahilinde bir durum. Garantiye almak için alıntı yapacağın yayıncılardan izin istemeni tavsiye ederim. Mail vb. gibi yollarla yazarsan rahatlıkla ulaşırsın zaten.

Arkadaşlar merhaba,

Evet atabilirler ama çoğu yayıncının umrunda olmuyor. Eydıl diye bir Youtube kanalı yayının kliplerini kanalın sahibi video atmadan atıyordu. Öyle şeyler yapmazsanız sıkıntı olmaz. Zaten siz edir yapacaksınız.

Pek emin değilim ancak ihtimal dahilinde bir durum. Garantiye almak için alıntı yapacağın yayıncılardan izin istemeni tavsiye ederim. Mail vb. gibi yollarla yazarsan rahatlıkla ulaşırsın zaten.
Çoğunluğu telif atmaz diye düşünüyorum, ancak burada asıl korkman gereken yayıncıların değil, Twitchflix vb. gibi kanalların telif atma olasılığı. Konuya pek hakim değilim, ancak yayıncılardan çok bu tarz kanallara dikkat etmeni tavsiye ederim.

Geri
Yukarı