Yayıncılık için mikrofon önerisi

mustafapusti

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ara ara yayın açıyordum ama hem yayın hem oyun bilgisayarı aynı olunca FPS düşüşü yüzünden yayına çok bağlanmadım. Elgato 2K ve 4K çözünürlük için HD60X harici yayın cihazı çıkartmış ve siparişini verdim. Cihaz gelince akşamları yayın açayım diyorum. Battlefield 2042, Rainbow'siz Siege oynuyorum. Harici laptop ile yayına başlayacağım ama mikrofon eksiğim var. Hangi mikrofonu alsam kararsızım.

Mikrofon seçeneklerim

Razer Seiren Elite Mikrofon

Blue Microphones Yeti Usb Microphone - Blackout Edition

HyperX QuadcastS Mikrofon HMIQ1S-XX-RG/G

Bu mikrofonlardan hangisini almalıyım. Yayın yaptığım alan ortak alan olduğu için arkada eşim ve kızımda olacak. Arka plan ses filtrelemesi iyi olan bir mikrofon olsun istiyorum.

Sistemim aşağıdaki gibi.

Oyun bilgisayarım
  • İşlemci: AMD Ryzen 9 5900X 12 Core
  • Ekran kartı: XFX RX 6900XT 16 GB
  • Anakart: ASUS ROG STRIX X570-E Gaming
  • RAM: Corsair 64 GB(4x16 GB) 3200MHz
  • M.2: (RAID0) 2 X Samsung 1TB 980 Pro
  • HDD: 6TB Seagate
  • Soğutucu: ASUS ROG lc 360mm
  • Kasa: ASUS ROG STRIX Helios
  • Güç kaynağı: ASUS ROG 1200W 80+
  • Monitör: ASUS ROG STRIX XG32vc 31.5" 170Hz 1ms

• Mouse: ASUS ROG Chakram
  • Klavye: ASUS ROG STRIX Scope TKL
  • Kulaklık: ASUS ROG theta USB-C 7.1
  • Ses kartı 1: Cambridge Audio DAC magic Plus
  • Ses kartı 2: IK Multimedia axe I/O
  • Hoparlör: Audioengine A5+ aktif hoparlör

Yayın için kullanacağım sistem
  • Dizüsütü: MacBook Pro 16" M1 Max 1TB
  • Yayın cihazı 1: Elgato HD60X
  • Yayın cihazı 2: Elgato 4K60 Pro MK2 (PC'ye takılı)
  • Yayın cihazı 3: Elgato HD60 Pro (PC'ye takılı)
  • Kamera 1: Gopro Hero 10 Black
  • Kamera 2: iPhone 12 Pro

Son düzenleyen: Moderatör:
HyperX olan alınır, zaten çoğu yayıncı onu kullanıyor. Razer olana 700 TL fazla para vermenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.

HyperX olan alınır, zaten çoğu yayıncı onu kullanıyor. Razer olana 700 TL fazla para vermenin gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Benim için önemli olan kısım arkaplan gürültüsü engelleniyor mu? HiperX i birçok yayıncıda gördüm fakat yayıncıların neredeyse hepsi kendi izole edilmiş odalarında. Benim durumum ortak alan ve çocuğum olduğu için arkaplanda çok ses olacak.

Benim için önemli olan kısım arka plan gürültüsü engelleniyor mu? HiperX i birçok yayıncıda gördüm fakat yayıncıların neredeyse hepsi kendi izole edilmiş odalarında. Benim durumum ortak alan ve çocuğum olduğu için arka planda çok ses olacak.

Yanlış bilmiyorsam o mikrofonun bir modu ile sadece belli yönden ses alıyorsun mikrofonu yeterince iyi konumlandırısan sadece senin olduğun yönden ses alır, ayrıca bazı noice cancelling yazılımları ile de arka plan gürültüsünü iyice azaltabilirsin.

Hocam bende HyperX tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada bir inceleme videosu var zamanında izlemiştim gayet güzel ortam seslerini de bastırıyor diye biliyorum memnun kalırsınız.

HyperX öneririm. Bir de yayın yapıyorsan kaliteli ve güçlüsünden bir UPS öneririm.

UPS var hocam. 3KVA Tunçmatik Online UPS kullanıyorum.
Vatan bilgisayarda HyperX mevcut. HYPERX QUADCAST MİKROFON fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Samsun şubesinde de var. Bunu alayım o zaman.

Hocam bende HyperX tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Burada bir inceleme videosu var zamanında izlemiştim gayet güzel ortam seslerini de bastırıyor diye biliyorum memnun kalırsınız.

Evet inceledim hocam. Bulunduğum ilde Vatan Bilgisayar'da mevcut. HyperX'i alayım o zaman.

Yanlış bilmiyorsam o mikrofonun bir modu ile sadece belli yönden ses alıyorsun mikrofonu yeterince iyi konumlandırısan sadece senin olduğun yönden ses alır, ayrıca bazı noice cancelling yazılımları ile de arka plan gürültüsünü iyice azaltabilirsin.

Noise cancelling programlarını macOS için araştırayım o zaman hocam. Yayını macOS ile yapacağım için bu uygulama konusunda kısıtlı olabilir.

Noise cancelling programlarını macOS için araştırayım o zaman hocam. Yayını macOS ile yapacağım için bu uygulama konusunda kısıtlı olabilir.

Ben Linux için kullanıyorum bazen dışarıda toplantılara girmek zorunda kalıyorum, kafedeki gürültüyü, araba seslerinin çoğunu kesiyor, ha tabii %100 kesmez ama biraz o keser biraz mikrofon keser vs. derken büyük oranda azaltırsınız.

Ben Linux için kullanıyorum bazen dışarıda toplantılara girmek zorunda kalıyorum, kafedeki gürültüyü, araba seslerinin çoğunu kesiyor, ha tabii %100 kesmez ama biraz o keser biraz mikrofon keser vs. derken büyük oranda azaltırsınız.
İnceledim hocam. Krisp uygulamasını buldum Mac OS içinde uyumluymuş. Çok iyi oldu bu tavsiyeniz çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı