Yayıncılık yaparak kısa sürede iyi gelir sahibi olmak mümkün mü?

379896

Hectopat
Uzun zamandan beri bunun araştırmasını yapıyorum. Sizce buralarda birkaç ayda büyük bir gelir sahibi olmak mümkün mü veya 1-2 yıl içinde?

Örneğin Twitch, DLive, Trovo ve Nimo...

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun zamandan beri bunun araştırmasını yapıyorum. Sizce buralarda birkaç ayda büyük bir gelir sahibi olmak mümkün mü veya 1-2 yıl içinde?

Bu yayına ne kadar izleyici çekebildiğinizle alakalı. Zamanında yayın yapıyordum ama pek izlenmediği için gelir de sağlamadı.

Güzel içeriklere sahip olursan ve reklamlarını güzel yaparsan 1-2 yıl içinde güzel paralar kazanabilirsin.

Hayır. Twitch'de bu işe bir hevesle başlayıp 0 izleyiciyle yayın yapan yüzlerce kişi var. Herkesin kendi takip ettiği bir yayıncısı olduğu için sıfırdan izlenmek çok zor.

Örneğin Twitch, DLive, trovo ve nimo...

Sıfırdan yayın açıp kısa bir sürede izlenmeye başlaman için ya iyi büyük bir yayıncı ile muhabbetin olacak izleyicileri seni tanıyacak ya da chatte polüler bir moderatör olacaksın. İkisi de sende yoksa uzun bir süre 10 izlenme bile almaman tahmin edilebilir bir durum.
Ya iyi oynayacaksın ya gırgır şamata kişiliğin olacak yayında muhabbet etmeden izlenmen çok zor.

Nitelikli olmak gerekir yüksek izlenmeler alabilmek için yetenekli olduğun bir konu var mı?

Geri
Yukarı