Çözüldü Yayında Donma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Taha Kacar

Kilopat
Sistemim gayet iyi. Upload hızım 9.70 Mbps civarı fakat yayınımda donmalar oluyor. 720p ve 30 FPS'de yapıyorum. Kameralı, kamerasız yaptım olmadı. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yüksek yerine bir alt kademeyi seçebilirsiniz. Kodlayıcıyı NVENC seçip tekrar denemenizi öneririm.
Bu arada 720p 60 FPS yayın yapın, 1080p gereksiz ve fazla sizin için.
Sistemi ve bitrate ayarını belirtin. İşleyici olarak hangi bileşeni kullandığınızı da belirtin.

Sistemi ve bitrate ayarını belirtin. İşleyici olarak hangi bileşeni kullandığınızı da belirtin.

-I5 6600k 3.5GHz
-GTX 1060 6G
-16 GB RAM

Bitra 1080P'de 3000-4500 arası denedim. Sorunu anladım sanırım bu 720P 60 FPS 2500 bitrate'de açsam bile donuyor. Mesela CS GO oynuyorum 250 FPS sabitlemeden oynarsam yayında FPS drop bir şey olduğu söyleniyor. Ne zaman 60 FPS'e sabitliyorum düzeliyor ve sanırım bu tüm oyunlarda böyle. 30 FPS yaptığım zaman düzeliyor, fakat yanlış hatırlamıyorsam 1080P'de durum yine aynı oluyordu. İşleyici dediğiniz OBS sanırım.

İşleyici dediğiniz OBS sanırım.
Hayır. Yayın ya işlemci ya da ekran kartı tarafından işlenir.
OBS'i güncelleyip bütün ayarları sıfırlayın ve tekrar deneyin.
Belirttiğiniz bitrate değerlerinde zaten 1080p yayın yapılmaz. 720p yayın yapmalısınız.

Hayır. Yayın ya işlemci ya da ekran kartı tarafından işlenir.
OBS'i güncelleyip bütün ayarları sıfırlayın ve tekrar deneyin.
Belirttiğiniz bitrate değerlerinde zaten 1080p yayın yapılmaz. 720p yayın yapmalısınız.

Şu an gelişmiş ayarlardan işlem önceliğini yüksek yaptım sorunum düzeldi. Oyunlardaki FPS alımı düştü alternatif bir şey yapamaz mıyım, ayrıca 1080P 4500 bitrate denedim fakat olmadı. OBS güncel.

Yüksek yerine bir alt kademeyi seçebilirsiniz. Kodlayıcıyı NVENC seçip tekrar denemenizi öneririm.

Çözüm
Hocam kusura bakmayın geri dönüş yapamadım. Şu anlık hiçbir problemim kalmadı çok teşekkürler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı