Yaz aylarında yük altında 80-85 derece tehlikeli midir?

Rosenkavalier

Hectopat
Makaleler
3
•Ryzen 5 3500U 4 çekirdekli 8 sanal çekirdekli 2.1-3.7 GHz
•8 GB DDR4 RAM 2400 MHz (4x2)
•RX VEGA 8 2GB VRAM

Laptopun bileşenleri tam olarak yukarıdaki gibi. Yaz aylarında TDP değerini 25W yaptığım zaman (öbür türlü clock hızları sıcağa bağlı olarak çok düşüyor) ekran kartı ve işlemcinin sıcaklıkları 80 ila 85 dolaylarında geziyor. Tahmin edebileceğiniz üzere oyun içi sıcaklıklar bunlar. Oyunların başında tek seferde 5-6 saat oturan birisi değilim. Maksimum 2.5 saat böyle çalışıyor. Ardından ara veriyorum.

80-85 derece laptop için tehlikeli sayılabilecek bir sıcaklık mıdır? Laptopların ömrüne takılan birisi değilim. Çok büyük bir sıkıntı da olacağını düşünmüyorum fakat yine de içim rahat etmedi, Sosyale sorayım dedim.

Şimdiden Teşekkürler.

•ryzen 5 3500U 4 çekirdekli 8 sanal çekirdekli 2.1-3.7 GHz.
•Rx Vega 8 2 GB VRAM

Laptopun bileşenleri tam olarak yukarıdaki gibi. Yaz aylarında TDP değerini 25W yaptığım zaman (öbür türlü clock hızları sıcağa bağlı olarak çok düşüyor) ekran kartı ve işlemcinin sıcaklıkları 80 ila 85 dolaylarında geziyor. Tahmin edebileceğiniz üzere oyun içi sıcaklıklar bunlar. Oyunların başında tek seferde 5-6 saat oturan birisi değilim. Maksimum 2.5 saat böyle çalışıyor. Ardından ara veriyorum.

80-85 derece laptop için tehlikeli sayılabilecek bir sıcaklık mıdır? Laptopların ömrüne takılan birisi değilim. Çok büyük bir sıkıntı da olacağını düşünmüyorum fakat yine de içim rahat etmedi, sosyale sorayım dedim.

Şimdiden teşekkürler.

Çok normal sıkıntı etme.

•Ryzen 5 3500U 4 çekirdekli 8 sanal çekirdekli 2.1-3.7 GHz
•RX VEGA 8 2GB VRAM

80-85 derece laptop için tehlikeli sayılabilecek bir sıcaklık mıdır? Laptopların ömrüne takılan birisi değilim. Çok büyük bir sıkıntı da olacağını düşünmüyorum fakat yine de içim rahat etmedi, Sosyale sorayım dedim.

Şimdiden Teşekkürler.
Aynı donanımı bende kullanıyorum. Performans artışı elde ediyor musunuz? Bu arada 80-85 tehlikeli bir sıcaklık değil laptop için.

Son düzenleyen: Moderatör:
•ryzen 5 3500U 4 çekirdekli 8 sanal çekirdekli 2.1-3.7 GHz.
•Rx Vega 8 2 GB VRAM

80-85 derece laptop için tehlikeli sayılabilecek bir sıcaklık mıdır? Laptopların ömrüne takılan birisi değilim. Çok büyük bir sıkıntı da olacağını düşünmüyorum fakat yine de içim rahat etmedi, sosyale sorayım dedim.

Şimdiden teşekkürler.

Normal kafanıza takmayın.

Aynı şey bende de var yeni konu açmak yerine buradan sorayım.

RDR2'de bazen anlık olarak 90 dereceyi görüyorum sonrasında 70e düşüyor 80 civarında dolanıyor tekrar anlık olarak 90ı görüyorum (bazen bu 90 derece 1-2 saniye sürebiliyor ). 3-4 dakikada bir tekrar ediyor bu durum.
1.5 yıldır temizlik ya da macun değişimi olmadı. Servise kargo ile göndermek istemediğim ve elden vermek istediğim için hala temizlenmedi.
1-2 ay böyle idare etsem sıkıntı çıkarır mı ?

Aynı şey bende de var yeni konu açmak yerine buradan sorayım.

RDR2'de bazen anlık olarak 90 dereceyi görüyorum sonrasında 70e düşüyor 80 civarında dolanıyor tekrar anlık olarak 90ı görüyorum (bazen bu 90 derece 1-2 saniye sürebiliyor ). 3-4 dakikada bir tekrar ediyor bu durum.
1.5 yıldır temizlik ya da macun değişimi olmadı. Servise kargo ile göndermek istemediğim ve elden vermek istediğim için hala temizlenmedi.
1-2 ay böyle idare etsem sıkıntı çıkarır mı ?
Termal bakım zamanı gelmiş bence yollayın uğraşmayın bidaha.

Termal bakım zamanı gelmiş bence yollayın uğraşmayın bidaha.
Hem kargoya güvenmiyorum hem de derse giriyorum. Evet dönem bitti ama yaz okulundan da ders alıyorum bu yüzden ne zaman geleceği belirsiz olduğundan göndermek istemiyorum.

Arada RDR2 giriyorum ve uzun süreli değil 1-1.5 saat anca oynuyorum tek oturuşta. 2 aya kendim götüreceğim servise

Yeni konular

Geri
Yukarı