Yaz için 3000 TL'ye oyun bilgisayarı Tavsiyesi

nazımatina

Hectopat
Daha fazla  
Selamun aleyküm arkadaşlar. Geçen yaz ve bu ramazan ayında mobilyacıda çıraklık yaptım. PC paramı tamamladım. 3000 TL hazır. Şimdi size GTX 970 veya r9 390 olan bir sistem rica etsem monitör dahil değil toplar mısınız? 1 hafta ya da 10 gün içinde alınacak. Şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • MSI H97 Gaming 3
  • i5 4460
  • GTX 970
  • Seagate Barracuda 1TB
  • Kingston Savage 2x4 1600MHz CL9
  • Zalman Z3 Plus
  • Corsair VS550

MSI GTX970 Tıger
MSI Z97 PC Mate
i5 4460
8 Gb Circual Ballistix
Zalman Z3+ 600w PSU [kasaya dahil]
1 TB WD Blue
Toplamı 2920 ediyor ama 3120 TL ye çıkabilirsen ;
Kingston HyperX Fury 120Gb SSD ve ya bir tane daha aynı marka 8 gb ram alabilirsiniz...

Sağolun arkadaşlar Msi gtx 970 Tiger ile gaming 4g arasındaki fark nedir?
Birde Z97 overcloka yatkın bir anakart k ibaresi olmayan bir işlemci neden koydunuz kusura bakmayın gece gece ilk defa konuma cevap geldi yanlışım varsa affola

Tiger'in soğutmasını pek sevmiyorlar.
Ancak bende burada buna karşı çıkacağım. Ekran kartları ısınır arkadaşlar. Technopat'a geldim geleli farkettim.
Ekran kartına minik kedi yavrusu gibi davranıyorlar. (Ben pasif soğutmalı HD 4350 ile 24 fps'de 85+ derecelerde Dota 2 oynamış adamım.)
Tiger biraz daha ısınır. Saat hızlarında 4G daha iyidir.
Ancak fark yaratmaz o kadar.

Tiger:1102MHz Core (Boost Clock:1241MHz) kaynak:MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...
4G:1140MHz Çekirdek (Boost :1279MHz) (OC Modu)
1114MHz Çekirdek (Boost :1253MHz) (Gaming Modu)
1051MHz Çekirdek (Boost :1178MHz) (Silent Modu)
Kaynak:MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası...

Sağolun arkadaşlar Msi gtx 970 Tiger ile gaming 4g arasındaki fark nedir?
Birde Z97 overcloka yatkın bir anakart k ibaresi olmayan bir işlemci neden koydunuz kusura bakmayın gece gece ilk defa konuma cevap geldi yanlışım varsa affola
Kardeşim galiba bana demişsin ilerde işlemci değişimi yaparsın diye demiştim onun yerine H81 Gamer ya da H97 PC Mate ya da arkadaşın önerdiği H97 Gaming 3'ü alabilirsin...

Arkadaşlar hepinize teşekkürler
Msi GTX970 4g
Msi h97 gaming 3
WD 1 TB blue
Kingstone Hayper x 4+4 1600 mhz
Zalman Z3 plus 600w
İntel core i5 4460
sistem bu şekilde bir sorun varmı acaba varsa lütfen bildirin. İnşallah 1 hafta içinde alacam sistemi
Sinerjiden alınca 2985 TL oluyor

Son düzenleme:
Sistem güzel. Hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı