Yaz tatilinde 50TL'ye çalışmak iyi mi?

Bende 8.30-6.30 çalışıyorum ama mesleğim olarak.Ayda 4200 kazanıyorum daha yeniyim yani demem o ki ben günlük 175 TL kazanıyorum(çalıştığım günler) ve bana aşırı yetersiz geliyor bence o para az.

Hocam en azından eliniz iş görmüş olur biraz az ama olsun çalışıyorsunuz en azından bir şeyler kapmış olursunuz en kötü öyle düşünün bir kenarda paranız olur hem birikimdir bu da bir bakıma

Amcan olduğu için sana daha az bir ücret ödemeye meyilli olabilir. Ya da yine aynı şekilde amcan olduğu için daha az iş yaptığın ya da kaytardığın durumlar olabilir. Eğer çalışmak ve para kazanmak istiyorsan aynı tarzda fakat emeğinin karşılığını daha iyi alacağın bir pastanede bunu gerçekleştir.

Hocam yaşım 16. Bugün çalıştım biraz heyecanlıydım ama güzeldi. :D
16 yaşındayken asgari ücretle çalışıyordum. 18 yaşıma girdim geçen hafta itibariyle ve otellerde rahatlıkla 6-7 bine iş bulabiliyorum. Veyahut Havaalanı Dış Hatlar'da aylık 8bin veren şubeler bulabiliyorum. Yaşınıza göre düşük bir miktar. İşçiliğinizin hakkını veren bir yere gitmenizde fayda var.

Paranın önemi yok. Çalışma kültürünü kazanmak önemli. Hayat tecrübesi kazanmak için gittiğin yerden paranın yanına kar kalacağını düşün. Kazandığın paraları kenara koyarsın. Haftalık 350 TL hiç yoktan iyidir. Ama dediğim gibi yaşına göre tecrübe tecrübedir. Paranın kolay kazanılmadığını öğrenmiş olursun. Sana sorumluluk almayı öğretir. Kesinlikle gitmeni tavsiye ederim. Sonuçta yazın vakit geçirmek için çalışıyorsun. Eve tıkılı kalmaktan iyidir.

Çalışacağım zaten yeniyim bir şey bilmiyorum çalışmaya devam edip bir şeyler öğreneceğim.
Parası az ama boş durmaktan iyidir. Belki 3 ay çalışıp 5K'ya PC alırım :D

Geri
Yukarı