Yaz tatilinde matematik için nasıl çalışılmalı?

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Bu dönemi proje ödeviyle, sözlüsüyle falan geçer not ile 9. sınıfı bitiriyorum. Daha geç olmadan şu matematik dersini düzeltmeye odaklanmak istiyorum. Ancak matematiğe nasıl çalışmam gerek bilmiyorum. Bu dönem bitti zaten, yaz tatilinde günlük sadece matematik çalışmayı hedefliyorum. Hangi kitapları bitirmeliyim? Ortaokul matematiği (neredeyse komple) yok bende. O yüzden antremanlarla matematik kafama uyar gibime geliyor, ama bir çok kişi o kitabın sınava hazırlamadığını söylüyor. Ben 10, 11, 12. sınıfta ve YKS'de düzgün bir matematik ortalamasına sahip olmama yarayacak matematik düzeyinde gelişmek istiyorum. YKS'den sonra matematik işimi hesap makinem yapacak yani.

Bu dönemi proje ödeviyle, sözlüsüyle falan geçer not ile 9. sınıfı bitiriyorum. Daha geç olmadan şu matematik dersini düzeltmeye odaklanmak istiyorum. Ancak matematiğe nasıl çalışmam gerek bilmiyorum. Bu dönem bitti zaten, yaz tatilinde günlük sadece matematik çalışmayı hedefliyorum. Hangi kitapları bitirmeliyim? Ortaokul matematiği (neredeyse komple) yok bende. O yüzden antremanlarla matematik kafama uyar gibime geliyor, ama bir çok kişi o kitabın sınava hazırlamadığını söylüyor. Ben 10, 11, 12. sınıfta ve YKS'de düzgün bir matematik ortalamasına sahip olmama yarayacak matematik düzeyinde gelişmek istiyorum. YKS'den sonra matematik işimi hesap makinem yapacak yani.
Bilgim olmadığından ekstra kitap tavsiyesi veremeyeceğim maalesef; ancak şunu söyleyebilirim ki, temelinizi halletmeniz lazım. Mademki temeliniz çok zayıf, o zaman YKS'yi falan kısa vadede göz ardı edip sadece eksiklerinizi gidermeye odaklanmalısınız. Eğer temelinizi hallederseniz, 10. sınıfın yaz tatilinde TYT'yi fethedersiniz zaten. Bahsettiğiniz kitabı satın almanızı tavsiye ederim.

Hayatımda ilk defa 9.sınıf yazında ders çalışmayı düşünen birini görüyorum😀
Diğer tüm dersleri çok rahat halledebiliyorum. Bir tek matematiğim özürlü matematiği gibi bir şey. Eksikliği de çok vuruyor. Çalışmayı 10. sınıf başlarına ertelersem mümkün değil yetişmez.

0'dan matematik için bir kampa başla bu kampıda 60 günde bitir sonra da 1 ayda 9.sınıf matematiği başla.
Önerebileceğim kamp.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu kampa uygun 1-2 test kitabı bitir.
9.sınıf matematik içinde 1-2 test kitabi bitir.

Yeni konular

Geri
Yukarı