Yazdığım mesajda 30 saniye içerisinde uyarı aldım

• Konuyu başlatan Silinen üye 266150
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 498
S

Silinen üye 266150

Ziyaretçi
Şimdi öncelikle bu moderatör arkadaş tamamen kişisel tatmini sonucu bana uyarı mesajı verdi. Mesajı göndereli daha 20-30 saniye anca olmuş zaten, mesajda imla hatası var mı diye gözden geçiriyorum. Arkadaş bir anda uyarı verdi. Öncelikle biraz beklemesi gerekir diye düşünüyorum. Bir yandan da tam kendisine karşıt bir düşünce oluşturduğumda herhalde hoşuna gitmedi ki saniyesinde uyarı verdi.

Sosyalde böyle taraflı moderasyon olduğu sürece hiçbir şekilde adalet olmaz. Bekleyen binlerce rapor var, moderatörler kendi egolarını tatmin etmekle meşgul.

@Xantern adlı arkadaş bu konuya yanıt verirse çok merak ediyorum ne söyleyeceğini. Muhtemelen bunun kişisel olmadığını, denk geldiğini anlatacaktır ne yazık ki bunu yaşayan biri olarak öyle olmadığı açıkça bariz. Senin düşüncen senin, benim düşüncem ise benim.

Sen moderatörsün diye benden üstün müsün yani? Madem bir hata var bırak raporla, başka moderatör baksın ve daha adil olsun. Sonuçta raporun değerlendirme süresinde bile mesajını düzelten yüzlerce insan var.

Bir de bunun bir seviye üstü var, o varyasyon geçmişteki mesajlarınızı inceleyip size uyarı veriyor. 1 tane kesmiyor öylelerini zaten.

Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatörler sadece rapora bakarak uyarı vermezler. Sosyal'de görevleri olmadıkları zamanlarda dolaşırken bile gördükleri bir hataya uyarı verebilirler ki Sosyal'in denetimi zaten böyle sağlanıyor. Yazdığınız mesajda mesajı yazar yazmaz uyarı aldığınızı söylemişsiniz ancak mesajı göndermeden önce kontrol etmeniz gerekir.

Moderatör arkadaş sizin mesajınızı görür görmez hata olduğu için uyarı vermiş ve bu haklı bir durum. Kimsenin kimseden üstün olduğu ya da taraflı davrandığı herhangi bir durum yok. Hata varsa uyarı verilebilir.

Uyarılar rapor geldiği için değil, hata olduğu için veriliyor. Bir mesaja uyarı vermek için o mesaj hakkında rapor gönderilmiş olması ya da olmaması hiçbir şeyi değiştirmez.

Uyarınız, bekleme süresi uygulanmadan verilmiştir ve bu da moderatörün size karşı aldığı inisiyatiften kaynaklanıyor.

Mesajlarınızı yazdıktan sonra düzeltmeniz için 1 saat süreniz var ancak bu süreyi sonuna kadar beklerseniz mesajda bir hata bulunuyorsa her moderatör gördüğü yerde uyarı verebilir. Mesajlarınızı düzenleyebilmenizin asıl amacı eklemek istediğiniz ekstra bir şeyler varsa bunu ekleyebilmeniz ya da gözünüzden kaçan bir hata varsa bunu hemen düzeltebilmeniz için.

Geri
Yukarı