Çözüldü Yazıcı beyaz yerleri siyah yazdırıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MehmetE.

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin/Deniz Mahallesi
Daha fazla  
Sorunum tam olarak bu. Son sürüm Driver'ler kurulu. Lakin olmuyor. Siyah beyaz deyince de renkli deyince de çok soluk çıkıyor. Ayrıca renkli yazdır dememe rağmen kapkara yazıyor. Yazıcımın mürekkebini kontrol ettim ve dolu. Mürekkep işığı da yanmıyor. Anlamadım gitti.
Yazıcı modeli Epson L382.

Sorunum tam olarak bu. Son sürüm Driver'ler kurulu. Lakin olmuyor. Siyah beyaz deyince de renkli deyince de çok soluk çıkıyor. Ayrıca renkli yazdır dememe rağmen kapkara yazıyor. Yazıcımın mürekkebini kontrol ettim ve dolu. Mürekkep işığı da yanmıyor. Anlamadım gitti.
Yazıcı modeli Epson L382.
Kapsüllerini değiştirdiniz mi hiç?

Yazdırma kafasını Head Cleaning (Kafa Temizleme) yardımcı programını kullanarak temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.
step_1.gif
Hiçbir ışığın hata göstermediğinden emin olun.
step_2.gif
Hiçbir hata ışığının yanıp sönmediğinden veya devamlı yanmadığından emin olun.
step_3.gif
taskbar (görev çubuğu)'daki yazıcı simgesini sağ tıklatın, sonra Head Cleaning (Kafa Temizleme) seçeneğini seçin.
Yazıcı simgesi belirmiyorsa, simgeyi eklemek için aşağıdaki bölüme başvurun.
taskbar (görev çubuğu) öğesindeki kısayol simgesinden
step_4.gif
Ekrandaki talimatları izleyin.
Yazıcı temizleme döngüsünü gerçekleştirirken
fon3_80.gif
güç ışığı yanıp söner.
mark_ca.gif
Dikkat:
fon3_80.gif
güç ışığı yanıp sönerken asla yazıcıyı kapatmayın. Bu, yazıcıya zarar verebilir.

Kapsüllerini değiştirdiniz mi hiç?
Hayır Aldığımız gibi duruyor hiçbir yeri ellenmedi.
Yazdırma kafasını Head Cleaning (Kafa Temizleme) yardımcı programını kullanarak temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin.
step_1.gif
step_2.gif
step_3.gif
taskbar (görev çubuğu)'daki yazıcı simgesini sağ tıklatın, sonra Head Cleaning (Kafa Temizleme) seçeneğini seçin.
step_4.gif
fon3_80.gif
güç ışığı yanıp söner.
mark_ca.gif
Dikkat:
fon3_80.gif
güç ışığı yanıp sönerken asla yazıcıyı kapatmayın. Bu, yazıcıya zarar verebilir.
Şu anda müşteri hizmetlerini aradım ve bana aynısını söylediler. Şu anda değişik sesler çıkarıyor ve işlem devam ediyor.
step_1.gif
step_2.gif
step_3.gif
step_4.gif
fon3_80.gif
güç ışığı yanıp söner.
mark_ca.gif
Dikkat:
fon3_80.gif
Cevabınız için teşekkür ederim ama malesef işe yaramadı. Hatta daha kötü çıktı aldım. Yeşil ağırlıklı yazıyor.
Sorunu çözdüm arkadaşlar fotoğreftaki bir sorundan kaynaklanıyormuş. Teşekkürler ilgilenen herkese.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı