Yazıcı kartuş renkleri

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar 3 renk kartuş kullanıyorum ve siyah renkte yazı yazdığım da mavi çıkıyor. Bunun nedeni nedir ?

İlla siyah kartuş kullanmam mı gerekiyor renkli kartuşun yanında ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Peki Recep Abi şöyle bir sorunum da var.

Yazıcının alt kısmını peçeteye sürtüyorum. Sarı-kırmızı-mavi renk geliyor , normal bir şekilde. Ancak word belgesinden kırmızı bir yazı çıkartmaya kalksam sarı çıkıyor.

Mor yerine mavi çıkıyor :D Yani en kötü ihtimalde kartuşu boşaltmak geliyor aklıma. Ne yapmalıyım ?

Yani kırmızı bir araba resmi sarı bir araba resmi olarak çıkıyor.

- - - Güncellendi - - -

Video ile anlatayım dedim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HP Deskjet F2180 yazıcım ve 21(siyah) 22(3renk) kartuşlarım var.

Kartuş bitince doldurttum . Peçeteye sildiğimde sarı-mavi-kırmızı renkleri gayet normal geliyor ancak yazıcıdan bir resim çıkartırken kırmızı renk akmıyor.

Bunun sebebi ne olabilir ? Ayarlarla bir ilgisi olabilir mi ? Yazmada bir sıkıntı yok sadece renklerde var .

Eğer kartuşu doldurttuysan ve kartuşun içinde hücreler varsa, yanlış hücreye yanlış renk doldurmuş olabilirler diye düşünüyorum. DPI, Dot Per Inch demektir. Yani İnç başına düşen nokta sayısı. 600 DPI demek, İnç başına 600 nokta düşüyor demektir. Bu da bu resimden çok detaylı ve kaliteli bir baskı alabileceğin anlamına gelir.

Eğer kartuş orijinal ise HP'ye mail at konuyla ilgili. Kartuşun bozulmuş. Değiştirmeleri gerek.

Ayrıca kartuş temizleme aracını (program) da kullanmayı dene. Buradan ayrıntılı rehber var (Google Translate kullan gerektiği yerde):

Wrong Colors HP Deskjet F2180 All-in-One Printer | HP® Support

HP Print and Scan Doctor kullanarak da sorunu çözmeye çalışabilirsin.

Renkler karışmamış ancak kırmızı renk gelmiyor :D 1200 DPI ile yazdırıyorum , kalitesi çok güzel ancak kırmızı renk gelmiyor.

Mesela bir örnek : Gün batımı kırmızı olması gerekirken sarı oluyor :D

141020121149.jpg

Kartuşun kırmızı renkli bölümünü doldurmak için götürdüğün dükkandaki adam patlatmış olabilir. Bende de vardı aynı sorun. Yeni bir kartuş alınca ortadan kalktı. Tabi o kadar parayı verince :) Ben de yazıcıdan garip renkli ürkütücü çıktılar alıyordum. Morumsu uçuk renklerde :D

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı