Yazıcı sürekli kullanılmazsa kartuşu tıkanır mı?

Her yazıcıda oluyor mu bilmiyorum ama önceki HP marka yazıcımda uzun süre kullanmadığımda kartuşlar donuyor bir şey yazdırmıyordu. Şu an kullandığım Epson yazıcımda mürekkepler doldurmalı şekilde olduğu için mi bilmiyorum ama aylarca kullanmasam dahi herhangi bir donma olmuyor. Şu an ki yazıcımda en fazla uzun süre kullanmadığımda bazen çizik çıktılar alıyorum ve püskürtme kafasını temizlettiğimde sorun çözülüyor.

Tıkanınca makinelerde derim temizleme isimli bir program oluyor( her makinede olmayabilir veya ismi farklı olabilir). O program ile temizlik yaparsanız açılıyor. Benim Canon marka yazıcım 2 yıllık kartuşları açılmıştı. Fakat temizleme aşırı mürekkep tüketiyor.
f/p açısından normal bir kırtasiyeden almaktan çok daha pahalıya geliyor durum böyle olunca maalesef. Benim de elimde şuan bir canon bir hp marka yazıcı var ama kartuş sorunu çekiyorum çöpe atmaya da kıyamıyorum öyle bekliyor evde.

F/P açısından normal bir kırtasiyeden almaktan çok daha pahalıya geliyor durum böyle olunca maalesef. Benim de elimde şu an bir Canon bir HP marka yazıcı var ama kartuş sorunu çekiyorum çöpe atmaya da kıyamıyorum öyle bekliyor evde.

Yazıcı tamircilerinde püskürtme ucu temizliği yapılıyor. Temizlik sonrası uzun süre sorun yaşamazsınız muhtemelen. Fiyatlarını tam bilemiyorum şu an maalesef her şeyin fiyatı her gün değişiyor ülkede. Ben yan sanayi kartuş kullanıyorum. 100 liraya 4 adet kartuş aldım, derin temizlik yaptım neredeyse yarısı gitti kartuşun. En son derin temizlik yapalı 1 seneye yakın oluyor hala sorunsuz çalışıyor.

Yazıcı tamircilerinde püskürtme ucu temizliği yapılıyor. Temizlik sonrası uzun süre sorun yaşamazsınız muhtemelen. Fiyatlarını tam bilemiyorum şu an maalesef her şeyin fiyatı her gün değişiyor ülkede. Ben yan sanayi kartuş kullanıyorum. 100 liraya 4 adet kartuş aldım, derin temizlik yaptım neredeyse yarısı gitti kartuşun. En son derin temizlik yapalı 1 seneye yakın oluyor hala sorunsuz çalışıyor.
işimiz gereği büyük makineler var elimizde ve yan sanayi çipli ve çipsiz kartuş dolumu ve sıfırının satışını yapıyoruz. Yazıcım maalesef tamir görse bana daha pahalıya patlıyacak ve pek baskı da almıyorum o yüzden yatıyor şuan da. Kartuş fiyatları da aldı başını gidiyor mantıklı gelmediği için ellemedim. Büyük makineden baskı almak benim için daha karlı oluyor.

Geri
Yukarı