Yazıcının driverı sürekli kendi kendine kuruluyor

paulhayranı

Picopat
Yazıcımın driverlarını kuracağım fakat her bağladığımda aygıt yöneticisine scanner olarak düşüyor. Yani tarayıcı olarak gözüküyor. Aygıt yazılımını sil ve kaldıra basıyorum hızlıca yine takıyorum fakat durum yine değişmiyor. Kaldırmadan yapınca bu sefer de cihaz algılandı kurulum ilerlerken bekleyiniz yazıyor ama ne kadar beklesem de 5MB bile etmeyecek driver saatlerce kurulmuyor. Bunun inf olanını bulup kuramaz mıyım? Her seferinde aynı sorunu yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzu ne kadar fazla ayrıntılı yazarsanız o kadar çabuk ve sağlıklı çözüme ulaşırsınız. Örneğin önceden çalışıyordu şimdi çalışmıyor, şundan sonra çalışmadı vsvs gibi. En azından İşletim sisteminizi (herzaman) , yazıcının marka modelini falan yazmazsanız kim nasıl çözüm önersin?

Sorununuzu ne kadar fazla ayrıntılı yazarsanız o kadar çabuk ve sağlıklı çözüme ulaşırsınız. Örneğin önceden çalışıyordu şimdi çalışmıyor, şundan sonra çalışmadı vsvs gibi. En azından işletim sisteminizi (her zaman), yazıcının marka modelini falan yazmazsanız kim nasıl çözüm önersin?

Sizde haklısınız. Windows 10 1809 LTSC işletim sistemim var. Önceden çalışıyor ve driver yükleniyordu artık yüklenmiyor. Canon E484 kullanıyorum. Daha 2 gün önce kurabildiğim driver şu an bir şey yüzünden sürekli böyle takılı kalıyor.

Bu arada genelde işletim sistemimi yazardım ama bu konuluk biraz öyle oldu.

1-) Önce üretici sitesinden yazıcınızın driverini/yazılımını indirin.
2-) İnternet bağlantınızı kesin.
3-) Aygıt yazılımını ve driveri kaldırın, aygıt yöneticisinden aygıtı da kaldırın.
4-) Herhangi bir klasör açıp adres kısmına şunu kopyalayıp yapıştırın. (çalıştırada yapıştırsanız olur). entere basın.
====> %windir%\SoftwareDistribution
Açılan klasör içindeki download klasörünü silin.
5-) Bilgisayarı yeniden başlatıp yazıcınızın driverini kurun.

*** Sadece 4. maddede yazanı yapmanız bile sorununuzu çözebilir ama bu yöntemin sorununuzu çözüp çözmeyeceğinden emin olmak için yukarıdaki adımları takip edin.

*** Download klasörünün içinde çok sayıda klasör olabilir. Silinmesinde hiçbir sakınca yok. Geçici dosyalar.

İYİ GECELER.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı