Yazıcıyı Kablosuz Modem İle Kablosuz Kullanabilir Miyim ?

• Konuyu başlatan berat5377
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 9B
B

berat5377

Ziyaretçi
Zyxel 3312 b10a modem var bende. Modemin usb girişine HP 2515 yazıcımı taksam ne yapmam gerekir bilgisayarlarda wifi ile kullanabilmem için ?

Arkadaşlar Ağ ve Paylaşım Merkezi'ni kurcaladım yazıcıyla ilgili birşeyler var yazıcıyı USB ile modeme bağladım denedim olmadi . Yardımcı olabilecek varmı ? Birde bu mümkün müdür ? Mümkün değil ise hiç uğraşmayayım. Konu yanlış yerde ise özür dilerim.

Kendi wireless'ına sahip bir yazıcıyı kablosuz olarak sisteme dahil etme işini çok yaptım ama bu özelliği olmayan yazıcıyı USB ile modeme bağlayıp wireless üzerinden kullanmayı ya da paylaşım yapmayı hiç denemedim. Sadece mantık yürütüyorum şu anda, sen de bu dediklerime göre bir deneme yapabilirsin.

Yazıcını USB üzerinden modeme bağla ve denetim masası üzerinden "aygıtlar ve yazıcılar" kısmına gir. Oradan "yazıcı ekle" butonuna bas ve çıkan sihirbazdan "bilgisayara bağlı yerel yazıcı" seçeneğini seç. Sonra yeni bağlantı noktası oluştur, oradan TCP/IP'yi seç ve ilerle. Çıkan ekranda yazıcı IP adresi gibi bir yer gelmesi lazım. Oraya modem'in varsayılan ağ geçidini yaz. (örnek:192.168.0.1 gibi) Başka bir şeyi kurcalamadan ileri de ve yeni ekrana gel. Oradan aygıt türü kısmında standart'ı seç, generic network card olarak belirle ve aygıt ekleme sihirbazını tamamla. Sonra yazıcının sürücüsünü yükleme kısmında disketi var de ve dosya ya da sürücü cd'si üzerinden sürücüyü yükle.

Yazıcıyı USB ile modeme bağlayıp wireless üzerinden kullanmayı hiç denemedim çünkü firmalarda bu tür bir talep olduğunda yazıcının kendi etherneti ya da wireless'ı üzerinden ağa dahil ediyorum. ancak mantıken bu şekilde olma ihtimali var.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı