Python Yazılan koddaki hata nedir?

ÖylesineBiri01

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben Python öğrenme aşamasındayım video açıp izlerken alıştırma yapıp kod yazıyordum ama kodumda hata olduğunu düşünüyorum. Acaba yardımcı olur musunuz? Kodumdaki hata nedir? 1. videodaki 2. benimki.

Ekran görüntüsü 2024-02-23 194557.png

Ekran görüntüsü 2024-02-23 194725.png

Merhaba arkadaşlar, ben Python öğrenme aşamasındayım video açıp izlerken alıştırma yapıp kod yazıyordum ama kodumda hata olduğunu düşünüyorum. Acaba yardımcı olur musunuz? Kodumdaki hata nedir? 1. videodaki 2. benimki.

Eki Görüntüle 2124208

Eki Görüntüle 2124211

Fonksiyon kodunu tamamlamamışsınız böyle olunca kodun çalışmaması normal ama eğer bir sınıf içerisinde çalışsaydınız interface kavrami ile bu şekilde fonksiyonun tanimlanmasi gerektiğini ancak kodunun yazılmadığını belirtebilirdiniz. Ayrıca kütüphane eksiklerini veya kod hatalarını anlamak için Visual Studio Code Python eklentisini kurmanızı tavsiye ederim oldukça işinizi görecektir bir de colorama hariç diğer kütüphaneler varsayılan ama colorama ve requests ekstra kütüphaneler bu yüzden eger kurmadıysanız "pip install colorama" ve "pip install requests" ile rahatlıkla kurabilirsiniz kütüphaneleri. Bir de galiba colorama ismi yanlış yazılmış

Geri
Yukarı