Yazılım/bilgisayar mühendisliği için ne yapılmalı?

TRHAMSTEr

Centipat
Daha fazla  
Cümleten selamünaleyküm arkadaşlar. Bu sene LGS'ye girdim liseye geçeceğim için bir bölüm seçmek zorundayım ben yazılım/bilgisayar mühendisliği seçmek istiyorum. Ama hangi özelliklere sahip olmam, ne yapmam gerektiğini, o bölümler için hangi derslerimin iyi olması gerektiğini bilmiyordum. Aklımdaki sorular şimdilik böyle daha soru ekler miyim bilmiyorum ama bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 şey senin için çok önemli olacak.

1- İngilizce
2- Matematik
3- Programlama Mantığı

İngilizce konuşabilmene gerek yok. Akıcı bir şekilde okuduğunu ve dinlediğini anlasan senin için yeterli.

Özellikle veri bilimi veya yapay zeka gibi alanlarda çalışacaksan matematik senin için önemli olacak. Mühendislik derslerini geçmen için de lazım tabi.

Program yazmaya şimdiden başla. Büyük şeyler yapmak için de acele etme. Önünde uzun yıllar var. 4 sene içerisinde JAVA veya C# gibi nesne yönelimli programlama dillerinin mantığını çöz.

Günde 4-5 saat çalışarak bunları yap demiyorum. Önünde 4 sene var. Zamanını çöpe atmazsan bu 3 şeyi her türlü söylediğim seviyeye getirirsin. Başarılar.

Bilgisayar Mühendisliğini nasıl kazanırım diyorsan da, sayısal bir bölümü sayısal derslerini iyi tutarak kazanabilirsin.

1- İngilizce
2- Matematik
3- Programlama Mantığı

İngilizce konuşabilmene gerek yok. Akıcı bir şekilde okuduğunu ve dinlediğini anlasan senin için yeterli.

Özellikle veri bilimi veya yapay zeka gibi alanlarda çalışacaksan matematik senin için önemli olacak. Mühendislik derslerini geçmen için de lazım tabii.

Program yazmaya şimdiden başla. Büyük şeyler yapmak için de acele etme. Önünde uzun yıllar var. 4 sene içerisinde Java veya C# gibi nesne yönelimli programlama dillerinin mantığını çöz.

Günde 4-5 saat çalışarak bunları yap demiyorum. Önünde 4 sene var. Zamanını çöpe atmazsan bu 3 şeyi her türlü söylediğim seviyeye getirirsin. Başarılar.

Bilgisayar Mühendisliğini nasıl kazanırım diyorsan da, sayısal bir bölümü sayısal derslerini iyi tutarak kazanabilirsin.

Sayısalım kötü geliştirmem lazım ama PC yok

1- İngilizce
2- Matematik
3- Programlama Mantığı

Özellikle veri bilimi veya yapay zeka gibi alanlarda çalışacaksan matematik senin için önemli olacak. Mühendislik derslerini geçmen için de lazım tabii.

Program yazmaya şimdiden başla. Büyük şeyler yapmak için de acele etme. Önünde uzun yıllar var. 4 sene içerisinde Java veya C# gibi nesne yönelimli programlama dillerinin mantığını çöz.

PC olmadan kenimi geliştirebileceğim bir yol yok mu? Sayısalı halledebilirim imkansız değil çalışmaya baslarsam yapabileceğimi düşünüyorum ama PC yok PC yerine başka yollarla öğrenemez miyim?

PC olmadan kenimi geliştirebileceğim bir yol yok mu? Sayısalı halledebilirim imkansız değil çalışmaya baslarsam yapabileceğimi düşünüyorum ama PC yok PC yerine başka yollarla öğrenemez miyim?
Yazdığın kodları çalıştıracak online platformlar var. Yani kötü de olsa internete girebilen bir PC bir süre işini görecektir.

Bu arada chatGPT'yi de kendine yardımcı olarak kullanabilirsin. Yazılım bilgisi ile oldukça yardımcı olduğunu söyleyebilirim.

En basitinden 2 soru sordum mesela;
1686393169346.png

1686393204625.png

Gördüğün gibi internete girebilen bir bilgisayarın olduğu sürece bir şekilde kendini geliştirebilirsin.

Kendini geliştirmenin her zaman bir yolu vardır. İnternete girebilecek bir bilgisayarın yoksa telefondan video izleyerek bir şeyler öğrenip bunu kağıda yazıp daha sonra chatGPT'ye sorabilirsin. Sen yeter ki uğraş.

Yaz tatili geliyor mesela, git bir yerde işe gir. Kazandığın para ile sadece internete girebilen ikinci el bir bilgisayar alsan yeterli. Daha fazlasına şimdilik ihtiyacın yok.

İmkanlarını iyileştirmek senin elinde değil, ama geleceğini iyileştirmek için çabalayabilirsin.

Dosya Ekleri

• 1686392968353.png
    1686392968353.png
    49,2 KB · Görüntüleme: 7

Yeni konular

Geri
Yukarı