Yazılım bilmeden yazılım okumak

Ferhat Gümüş

Hectopat
Şu anda kafamda sadece bilgisayar, teknoloji ve türevleri meslekler var. Yazılımla ilgili hiçbir şey bilmiyorum fakat bilgisayarlarla aram iyi hem içi hem dışı olarak. Bu mesleği yapmak için illa bir temel gerekli mi ya da büyük abilerimizden meslek önerileri bekliyorum. Şu an mezunum ve sınava deli gibi çalışıyorum fakat hangi mesleği yapacağıma hala karar veremedim. Görüşlerinizi bekliyorum.

Seçebilirsin. Yazılım dediğin yer büyük bir derya. İllaki hoşuna giden bir programlama dili, bir bilgisayar dili bir şeyi bulursun.

Onlardan birine ağırlık verip öğrenebilirsin.

Hayir. Bilgisayardan hic anlamasan da olur. Ilk programmer henuz ortada bir bilgisayar yokken bunu yapti. Matematik ve mantik ile aran iyiyse yeterli, geri kalani okudugun okul ve senin ogrenme askin belirler. Tabi kendine sunu da sormalisin, ben bununla bir omur gecirebilir miyim?

Ada Lovelace - Wikipedia

Kimse doğduğunda bir şey bilmiyordu zaten. Herkes çabalayarak. Ne yapmak istiyorsanız sadece odaklanıp çalışın. Gerisi gelecektir. :)

Hocam ben bilgisayar programcılığını bitirdim. Şuan dgs hazırlanıyorum mühendislik için. Öncelikle üniversitede anlatılanlar çoğu temel olarak anlatılıyor. Gerisi size kalmıştır. Yani kendi kendinizi geliştirmeniz gerekecek.

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Peki iş olanakları nasıl? Aranızda yazılımla ilgilenen abilerim varsa bilgilendirebilirse çok mutlu olurum.Ve üniversite olarak da Bahçeşehir Üniversitesi %100 burslu istiyorum.İlk 20000 e denk geliyor.Sizce 20000e girebilirsem yazılım okumam mantıksız mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı