Yazılım dili öğrenirken heveslendirecek şeyler

Ahmet.zkan

Centipat
Merhabalar öncelikle Kadir Geceniz mübarek olsun.
Programlama öğrencisiyim ve dil öğrenme sürecindeyim fakat bazen bakasım gelmiyor ve bunun yazılımı sevmemekle alakası yok onu baştan söyleyeyim bana bunu demeyin.
Mesela sporu yaparken vs sevmenize rağmen bazen o enerjiyi kendinizde bulamazsınız ama sade bir kahve içerseniz sizi itekleyebilir.
Ben dil öğrenirken aynı bu kahve etkisi gibi ne etkili olabilir ki her gün heves ve tutkuyla çalışabileyim?
Faydalı ve mantıklı tecrübelerinize muhtacım. Teşekkürler.

merhabalar öncelikle kadir geceniz mübarek olsun.
Programlama öğrencisiyim ve dil öğrenme sürecindeyim fakat bazen bakasım gelmiyor ve bunun yazılımı sevmemekle alakası yok onu baştan söyleyeyim bana bunu demeyin.
Mesela sporu yaparken vs sevmenize rağmen bazen o enerjiyi kendinizde bulamazsınız ama sade bir kahve içerseniz sizi itekleyebilir.
ben dil öğrenirken aynı bu kahve etkisi gibi ne etkili olabilir ki her gün heves ve tutkuyla çalışabileyim?

Kolay şeyler yapın onları başardıkça hevesiniz artacaktır. Ve daha zor şeyleri başarabileceksiniz bu sayede.

merhabalar öncelikle kadir geceniz mübarek olsun.
ben dil öğrenirken aynı bu kahve etkisi gibi ne etkili olabilir ki her gün heves ve tutkuyla çalışabileyim?

Heves genel olarak para kazanmaya başladıktan sonra gelir hocam. Para kazanma hayalleri genelde çok motive eder.

Kolay şeyler yapın onları başardıkça hevesiniz artacaktır. Ve daha zor şeyleri başarabileceksiniz bu sayede.
Yapabileceğiniz şeyleri görmek gaza getirebilir. Bende işe yarıyor.
Mantıklı hocam teşekkür ederim. Ufak ufak form tarzı vs uğraşmak lazım o halde.
Heves genel olarak para kazanmaya başladıktan sonra gelir hocam. Para kazanma hayalleri genelde çok motive eder.
Bu şekilde başladım fakat para kazanma süreci nerden baksan en az 1 yıl alacağı için aksine motivemi düşürdü hocam.
Bazen yazdığım eski kodları açıp açıp kullanıyorum hata çıkmayınca da mutlu oluyorum bir şey başardığımı hissediyorum sende deneyebilirsin :) .
Bir hafta uğraşarak kendi uygulamanızı yapmak.

Uygulama olarak deneyin diyorsunuz sanırım.
Amerika'da yaşam videoları ( çok kaptırıp vaktinizi boşa harcamayın ama )
Tabii hocam öneriniz var mı peki ?

Öncelikle kolay şeylerden başlayın. Bunları yaptıkca yapma istediğiniz artar, azimle yaparsınız.
Daha fazla bilgi sahibi olmak istersen de Youtube'de buna dair tonlarca video var.

Yeni konular

Geri
Yukarı