Yazılım dili öğrenirken tıkanmak

Rabadon23

Femtopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm.
JavaScript öğrenmeye karar verdim bitirince Framework olarak React node.js ve vue.js yönünde gideceğim.
Ama bazı yerlerde kodları anlamakta zorluk çekiyorum. Dom, OOP ve fonksiyon kodlarını anlamakta zorlanıyorum.
Proje geliştirmeye çalışırken de bir yerde tıkanıyorum. Bu kodu neden burada kullandık anlayamıyorum. Ne yapmalıyım?
@RaSGooL @bitwise cevap verirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamünaleyküm.
JavaScript öğrenmeye karar verdim bitirince Framework olarak React node.js ve vue.js yönünde gideceğim.
Ama bazı yerlerde kodları anlamakta zorluk çekiyorum. Dom, OOP ve fonksiyon kodlarını anlamakta zorlanıyorum.
Proje geliştirmeye çalışırken de bir yerde tıkanıyorum. Bu kodu neden burada kullandık anlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

Hocam dili öğrenmek ve proje yapmak farklı şeyler bunun için algoritma çalışmalısın. YouTube üzerinden yazılım algoritma geliştirme yazarsan birçok kişi böyle videolar çekmiş

Bir dil öğrenirken pratik yapmak çok önemli. Ayrıyeten aldığın eğitimin ilerleyişi de çok önemli. Düzgün bir eğitim ve eğitimden hemen sonra pratik yapmak ve pratikten sonra yazdığın kodların ne işe yaradığını araştırman lazım. ChatGPT bu konuda güzel bilgiler veriyor mesela yardımcı olabilir sana. Dili kavramaya başladıktan sonra ve istediğini yapabildikten sonra optimizasyon ve güvenlik konularına da bakmanı tavsiye ederim.

Selamünaleyküm.

Hizli ilerliyorsun sanirim, daha hazmederek ilerlemeye calis.
Tam olarak hangi noktalari anlamakta zorlandiginin farkinda olman guzel bir sey, cogu insan neyi bilmedigini bilmez.

Oturup da OOP calisayim desen onune koca koca konseptler cikacak, OOP dev bir paradigma cunku.

Bunun yerine neden bunlara ihtiyac var, bunlar hangi probleme cozum sunuyorlar diyerek adim adim hazmederek ilerlersen daha kolay olur senin icin.

Ayrica Ingilizce kaynaklardan calisiyorsun degil mi?

Okuduğumu az da olsa anlayabiliyorum ne demek istemiş az çok anlıyorum ama bir satırı çevirmem bile birkaç dakikamı alıyor.

Hocam o zaman sizin kelime bilginiz mi az eğer öyleyse bence kelime çalışıp İngilizce anlıyacak kadar olursunuz benim de grammarim çok iyi değil ama kelimeleri bildiğim için anlıyorum.

Hocam o zaman sizin kelime bilginiz mi az eğer öyleyse bence kelime çalışıp İngilizce anlıyacak kadar olursunuz benim de grammarim çok iyi değil ama kelimeleri bildiğim için anlıyorum.
Bende oyunlarda insanlarla konuşurken gramerin kötü diyorlar ama anlaşabiliyorum insanlarla yapmak istediğimi yapmasını istediğimi az çok söylüyorum

Geri
Yukarı