Yazılım dili öğrenmeye nereden başlanmalı?

Aramadığım şeylerle birlikte her şey internette var doğru, açtığım konu başlığını internette arattım buradan önce ve çok saçma sonuçlar çıktı karşıma o yüzden buraya sormak iyi bir fikir diye düşündüm.

İyi yapmışsın , mail attığında yaşını , neler yaptığını da iliştirirsin bir kenara ona göre konuşuruz , daha rahat anlaşırız :)

Tamam İngilizce, matematik falan diyorsunuz da eyvallah ona sözüm yok.

İngilizce'nin faydası olur ama illa da olmazsa olmaz denilecek kadar da değil. İngilizce bilgisi kişinin ufkunu açar, yeni kaynaklar bulmasına olanak sağlar. Bilmiyorsa programlama öğrenemez diye bir şey de yok ama.

Matematik mevzusuna gelecek olursak aşırı kompleks programlar yazmıyorsanız genellikle temel matematik bilgisi yeterli. Eğer matematikle işiniz varsa ortaöğretim matematiği hakkında falan elbette bilginiz olsun.

Ama eğer tutup sizin matematikle hiç işiniz yoksa üniversite sınavına hazırlanır gibi matematik çalışmanıza da gerek yok.

Şimdi asıl konu başlığına dönelim. Dil seçimine gelince kafana göre ve gönlünce bir dil seç, ona başla. Mantığını kavra. Bilgisayarla konuşuyormuş gibi yazmayı hedefle programlarını.

Udemy kursları daha ilk giriş aşamasındayken ve mantığı kavrama açısından faydalı olabilir ama bir programlama dili için en büyük kaynağın internettir. Kursları bitirdikten sonra da ben bu dili öğrendim havalarına girmeyin.

Hiçbir şey henüz doğru düzgün öğrenmediniz.

Kaynak olarak dilin kendi dokümantasyonu da faydalı olabilir. İnternet senin bu alanda en büyük hocan.

Yeni konular

Geri
Yukarı