Yazılım için 1050 Ti yeterli olur mu?

Yas1n

Decipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Dr.
Yazılım ve montaj öğrenmek istiyorum. Yazılım için alanım tam belli değil ama muhtemelen oyun üzerinden ilerleyeceğim. Bunun için Udemy'den kurs aldım. Gerekirse de ek kaynaklardan araştırma yaparım. ilk olarak Python öğrenmeyi düşünüyorum. Şu anki ve şimdi soruma gelirsek. 1050 Ti ekran kartı yazılım işinde ve video/fotoğraf montajında yeterli olur mu? Diğer bileşenlerim:
  • İşlemci: i5 10400F
  • Anakart: B460M-A Pro
  • RAM: 16GB
  • SSD: SanDisk Ultra M.2 NVMe 3D SSD 2400/1750 500GB
  • Harddisk: WD Blue (Almayı planlıyorum.)

Son düzenleme:
Aynı bilgisayara sahibiz. Unreal Engine ile sıkıntı yaşanabilir bazen. Render ağır alıyor. Unity ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Python, C#, Java falan her türlü halledersin. Ben de yazılım öğrencisiyim.

Yazılım öğrenmek istiyorum. Alanım tam belli değil ama muhtemelen oyun üzerinden ilerleyeceğim. Bunun için Udemy'den kurs aldım. Gerekirse de ek kaynaklardan araştırma yaparım. ilk olarak Python öğrenmeyi düşünüyorum. Şu anki ve şimdi soruma gelirsek. 1050 Ti ekran kartı yazılım işinde ve video/fotoğraf montajında yeterli olur mu? Diğer bileşenlerim:
  • İşlemci: i5 10400F
  • Anakart: B460M-A Pro
  • RAM: 16GB
  • SSD: SanDisk Ultra M.2 NVMe 3D SSD 2400/1750 500GB
  • Harddisk: WD Blue (Almayı planlıyorum.)
Seni bayağı bi' süre idare eder, Unreal Engine 5 FPS optmizasyonu konusunda çok gelişti.

Yazılım öğrenmek istiyorum. Alanım tam belli değil ama muhtemelen oyun üzerinden ilerleyeceğim. Bunun için Udemy'den kurs aldım. Gerekirse de ek kaynaklardan araştırma yaparım. İlk olarak Python öğrenmeyi düşünüyorum. Şu anki ve şimdi soruma gelirsek. 1050 Ti ekran kartı yazılım işinde ve video/fotoğraf montajında yeterli olur mu? Diğer bileşenlerim:
  • İşlemci: i5 10400F.
  • Anakart: B460M-A Pro.
  • RAM: 16 GB.
  • SSD: SanDisk Ultra M.2 NVMe 3D SSD 2400/1750 500GB.
  • Hard disk: WD Blue (almayı planlıyorum.)

Bu aşamada yeterli olur yeni başlayacaksın zaten.
İleride bu işten para kazanmaya başladığında değiştirebilirsin.

Yani yazılım yazmak ise tek derdin bilgisayarın çalışıyor olması yeterli, ama render diyorsa bileşenler iyi olacak. Bence çok iyi bir performans almazsın ama seni bayağı bir idare edeceğini düşünüyorum.

Oyun üzerinden ilerleyeceksen oyun geliştirme alanını araştır, oradaki programalama dillerini öğren. Python popüler olduğu için herkes ilk onunla başlıyor şaşırtmıyor artık. Oyun geliştirmek için sisteminin şu ankinden daha yüksek olması gerekir.

C++, C# vs. öğrenmeni tavsiye ederim Oyun Motor'u olarak ise Unity ve Unreal Engine

Aynı bilgisayara sahibiz. Unreal Engine ile sıkıntı yaşanabilir bazen. Render ağır alıyor. Unity ile hiçbir sıkıntı yaşamadım. Python, C#, Java falan her türlü halledersin. Ben de yazılım öğrencisiyim.
Aslına bakarsanız ben henüz Ekran Kartı almadım. Normalde GTX1660S alacaktım ama malum... Unreal Engine için, Render ağır alması dışında herhangi bir sıkıntı var mı? Bekleyebilirim diye düşünüyorum.
Yani yazılım yazmak ise tek derdin bilgisayarın çalışıyor olması yeterli, ama render diyorsa bileşenler iyi olacak. Bence çok iyi bir performans almazsın ama seni bayağı bir idare edeceğini düşünüyorum.
Render işin neresinde oluyor tam olarak?
Oyun üzerinden ilerleyeceksen oyun geliştirme alanını araştır, oradaki programalama dillerini öğren. Python popüler olduğu için herkes ilk onunla başlıyor şaşırtmıyor artık. Oyun geliştirmek için sisteminin şu ankinden daha yüksek bir olması gerekir.

C++, C# vs. öğrenmeni tavsiye ederim Oyun Motor'u olarak ise Unity ve Unreal Engine
Ne kadar popüler bilmiyorum fakat başlangıç olarak onu seçmiştim. Yoksa C++, C# vs. hangisi daha karlıdır bilmiyorum.

Python alanı web, yapayzeka vs. oyun ile yapılan bir Python'u duymadım pek. Ama günümüz de çoğu popüler oyun C++ ile programlanmıştır. Örnek PUBG, Among Us, Clash of Clans.

Python alanı web, yapayzeka vs. oyun ile yapılan bir Python'u duymadım pek. Ama günümüz de çoğu popüler oyun C++ ile programlanmıştır. Örnek PUBG, Among Us, Clash of Clans.
Yapayzeka konusunda da merakım var aslında. Arkadaşın dediği gibi, biraz araştırırım. Bileşenler uygun mudur diye öğrenmek istedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı