Yazılım için 1050 Ti yeterli olur mu?

İşlemcini AMD tabanlı seçersen çekirdek sayın çoğalır anakartın birazcık olsun fiyatı düşer render kısmında sorunun kalmaz ekran kartına gelince GTX 1050 Ti yerine 1650S gibi bir modele yönel ileriye dönük olsun çünkü GTX 970 bile o kartı tokatlıyor şu anlık düşünme vereceğin paralarla maksimum verimi al.
1650S piyasada yok😞 Olsa dahi 5 bin TL...
Sadece süre, ve oyun yazılı yaptığını düşün oyunu test ederken alacağın FPS'de haliyle grafik kartına bağlı olacak, ben sistemde test ederken oyunda 150FPS alırken sen test ederken 60FPS aldığını düşün.
Zaman sıkıntı değil ama Test yeri biraz düşündürdü. Ve "GTX 970 bile tokatlıyor..." dendi. Aklım karıştı biraz şu an.

Zaman sıkıntı değil ama Test yeri biraz düşündürdü. Ve "GTX 970 bile tokatlıyor..." dendi. Aklım karıştı biraz şu an.
Bu konular çok spontene, her kafadan bi' ses muhakkak çıkar, mukayese etmek gerekli..

Aciliyeti yoksa bekle inan vereceğin paranın hakkını vermez o kart, canın sıkıldı oyun açayım dersin bir gün olur monitörü tokatlamaya başlarsın.
Bayadır bekliyorum. Fiyatlar düşecek gibi durmuyor. Ben de bir yerden başlayayım dedim.

İşlemcini AMD tabanlı seçersen çekirdek sayın çoğalır anakartın birazcık olsun fiyatı düşer render kısmında sorunun kalmaz ekran kartına gelince GTX 1050 Ti yerine 1650S gibi bir modele yönel ileriye dönük olsun çünkü GTX 970 bile o kartı tokatlıyor şu anlık düşünme vereceğin paralarla maksimum verimi al.

AMD işlemciler gereksiz pahalı şu anda. Hem hangi işlemciyi seçerse çekirdek sayısı çoğalacak? 10400F 6/12 yani bunun yerine 3700X seçmesi gerekiyor o da 3500 TL'den başlıyor, 3600 desen o da 6/12 ve 2600 TL.

GTX 1650 GDDR6 da bakabilirsin. 1650 Super'in stoklara gelip uygun fiyatlı olması kıyametin kopmasından daha düşük ihtimal.

Bu konular çok spontene, her kafadan bi' ses muhakkak çıkar, mukayese etmek gerekli..
Kesinlikle çıkıyor. Ayriyetten bütçe kısıtlı, fiyatlar yükseliyor.
AMD işlemciler gereksiz pahalı şu anda. Hem hangi işlemciyi seçerse çekirdek sayısı çoğalacak? 10400F 6/12 yani bunun yerine 3700X seçmesi gerekiyor o da 3500 TL'den başlıyor, 3600 desen o da 6/12 ve 2600 TL.
Ayrıca elimde sadece Ekran Kartı yok. Diğer bileşenler sol yanımda duruyor.

GTX 1650 GDDR6 da bakabilirsin. 1650 Super'in stoklara gelip uygun fiyatlı olması kıyametin kopmasından daha düşük ihtimal.
1650'nin fiyatı da çok fazla. Bütçem o kadar yok.

Ayrıca elimde sadece Ekran Kartı yok. Diğer bileşenler sol yanımda duruyor.

İşlemcin güzel doğru tercih yapmışsın f/p olarak. Ben de AMD kullanıyorum ama şu anda hiçbiri fiyatını hak etmiyor. 1600 AF denen çekirdek gücü yoksunu bile 1550 TL olmuş.

1650'nin fiyatı da çok fazla. Bütçem o kadar yok.

1050 Ti al geç o zaman başlangıç için iş görür.

İşlemcin güzel doğru tercih yapmışsın f/p olarak. Ben de AMD kullanıyorum ama şu anda hiçbiri fiyatını hak etmiyor. 1600 AF denen çekirdek gücü yoksunu bile 1550 TL olmuş.

1050 Ti al geç o zaman başlangıç için iş görür.
Sanırım öyle yapacağım.
İlgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı