Yazılım İçin 16K Laptop Önerisi

Yazılım için oyuncu laptopu almanın bir manası yok. Normal iş bilgisayarı alarak hem sarj sıkıntısı yaşamaz hem daha iyi olur.
Yazılım konusunda hiçbir iş bilgisayarı Mac kadar stabil değil. Dolayısıyla genel kullanıcı kitlesi Mac'e bütçe yetmediği için gaming'e yöneliyor.

Biraz saçma olabilir fakat. Yazılım ile uğraşacak adam eğer Windows'a özgür bir şey geliştirmiyorsa Apple eko sistemini kullanmasını tavsiye ederim. Gerekirse ikinci el olabilir.

Biraz saçma olabilir fakat. Yazılım ile uğraşacak adam eğer Windows'a özgür bir şey geliştirmiyorsa Apple eko sistemini kullanmasını tavsiye ederim. Gerekirse ikinci el olabilir.

😂 Saçma olması konusunda hak verdim. Oyun geliştiriyorsan Mac'te geliştirmezsin. Gömülü sistem geliştirme yapıyorsan Apple alman işine yaramayacaktır. Exploit geliştiriyorsan sana lazım olan linüxtür. Apple o kadar da şart değil yani.

😂 Saçma olması konusunda hak verdim. Oyun geliştiriyorsan Mac'te geliştirmezsin. Gömülü sistem geliştirme yapıyorsan Apple alman işine yaramayacaktır. Exploit geliştiriyorsan sana lazım olan linüxtür. Apple o kadar da şart değil yani.
Eğer iOS, macOS app, watchOS app geliştiriyorsan mecbur apple kullanacaksın. Oyun geliştiriyorum Unreal Engine ile yine Mac kullanıyorum. Gömülü sistem'i arkadaşım parallel port kullanarak macte geliştiriyor. Exploit dediğin olaya gelirsen her türlü idede yazarsın :)

Stabilin gaming ile ne alakası var? Yeni nesil iş bilgisayarları gaminglerden daha stabil.
Bahsettiğim şey o değil. Bende yazılım ile ilgileniyorum. Mac dışında iş bilgisayarlarının fiyatını hakettiğini düşünmüyorum. Kendimden örnek vereyim. IdeaPad Gaming 3 kullanıyorum kardeşimde notebook var. Gerek derleme gerek genel hız olarak bariz fark var.

Eğer iOS, macOS App, watchos App geliştiriyorsan mecbur Apple kullanacaksın. Oyun geliştiriyorum Unreal Engine ile yine Mac kullanıyorum. Gömülü Sistem'i arkadaşım parallel port kullanarak Mac'te geliştiriyor. Exploit dediğin olaya gelirsen her türlü IDE'de yazarsın :)

Hocam zaten Apple'a uygulama geliştiriyorsan şart ama diğerleri için şart değil demek istediğim buydu benim 😊. Ağır iş yükü içeren yazılımlar yapmıyorsan Apple almak biraz saçma geliyor daha düşük bütçeyle aldığın PC de yine işini görecektir.

Geri
Yukarı