Yazılım için 45 bin TL'ye bilgisayar önerisi

Dağlarkızı

Yoctopat
Daha fazla  
Ben seneye bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisi olacağım. JavaScript ve React öğrenmeye şimdiden başladım. O yüzden bana bir bilgisayar gerekiyor. Hem şimdi hem de uzun vadede kullanmak için yalnız hangi model almalıyım ve almadan önce hangi özelliklere bakmam gerekiyor bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Mac mi yoksa Windows mu almalıyım sizce? (bütçem 45 bine kadar )

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece yazılım için kullanılacak.

O zaman MacBook oneririm ama tavsiyem minumum 16-512 modellere yonelmen. Bu model PT'de cok uygun fiyattan satiliyor. Butcen varsa kacirma derim.
Eger o kadar cikamam dersen buna bakabilirsin.
Daha buyuk ekranli bir sey istersen.

O zaman MacBook oneririm ama tavsiyem minimum 16-512 modellere yonelmen. Bu model Pt'de cok uygun fiyattan satiliyor. Bütçen varsa kacirma derim.
Eger o kadar cikamam dersen buna bakabilirsin.
Daha buyuk ekranli bir şey istersen.

Aslında MacBook için bu modeli düşünmüştüm.
Ancak bazı kişiler de yazılım için pek kullanışlı değil Windows'a göre dediler.

Tam tersine yazilim icin daha kullanisli. Ben de bilgisayar muhendisligi ogrencisiyim Swift icin MacBook Pro almistim. Ister okullarda genellikle gosterilen C - C++ - Python gibi dillerle ugras istersen de belirttigin gibi JS ve React ile web gelistir, MacBook senin icin daha iyi olur. Attigin modelin sorunu M3 islemciler Air'lerde biraz isiniyor bir de uzun vadede 256GB sorun yaratiyor asla onermem.

Depolama için stick ssd gibi çözümler önerilebilir.Şahsen ben de yakın bir zamanda alıp o şekilde kullanmayı düşünüyorum.Depolama için o kadar para ödemek saçma geliyor bilemiyorum...

Yani aslında ne yapacağına bağlı. Visual stuido güçlü bir IDE ve Windows'u öne çıkaran nokta. Eğer her gün okula taşıyacaksan pil ömrü ve taşınabilirlik noktasında Mac güzel cihazdır.

Depolama için stick ssd gibi çözümler önerilebilir.Şahsen ben de yakın bir zamanda alıp o şekilde kullanmayı düşünüyorum.Depolama için o kadar para ödemek saçma geliyor bilemiyorum...

Yani aslında ne yapacağına bağlı. Visual stuido güçlü bir IDE ve Windows'u öne çıkaran nokta. Eğer her gün okula taşıyacaksan pil ömrü ve taşınabilirlik noktasında Mac güzel cihazdır.

Bende 256GB var, tasinabilir SSD cok da kalici bir cozum degil 256GB icin. Normal sartlarda 512GB SSD'de gunumuz sartlarinda yeterli degil ama tasinabilir depolamalarla kurtarilabilecek bir kapasitede en azindan. Ote yandan VS'ye cok da gerek yok. VSC zaten oldukca iyi hale geliyor eklentilerle ki ogrencilere JetBrains urunleri de ucretsiz. Eksik kalinan noktada JetBrains tercih edilebilir.

Bende 256 GB var, tasinabilir SSD cok da kalici bir cozum degil 256 GB icin. Normal sartlarda 512 GB SSD'de gunumuz sartlarinda yeterli degil ama tasinabilir depolamalarla kurtarilabilecek bir kapasitede en azindan. Ote yandan Vs'ye cok da gerek yok. VSC zaten oldukca iyi hale geliyor eklentilerle ki ogrencilere jetbrains urunleri de ücretsiz. Eksik kalinan noktada jetbrains tercih edilebilir.

Henüz deneyimlemediğim için bilmiyorum. Taşınabilir SSD ne gibi bir sorun çıkarıyor. Veya kullanımı nasıl zorlaştırıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı