Yazılım için 64 bit mi 32 Bit mi kullanılmalı?

Yazılım geliştiriciliği için 64 kullanmanız daha hoş olur fakat 2 GB RAM'le zorlanabilirsiniz. İmkanınız varsa en az bir 2 daha ekleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar 2 GB RAM'im var hangisi daha mantıklı?
2GB'ın az olduğu kesin ama Windows kullanacağını varsayarak 32 bit diyorum. 32 bit ve 2GB ile IDE vb. çalıştırmak çok zor olur ama 64 bit sistem kurup sağlıklı çalıştırmanız imkansıza yakın. Size önerim 64 bit Linux kullanın. Python, Nodejs gibi dilleri daha rahat kullanırsınız.

2 GB'ın az olduğu kesin ama Windows kullanacağını varsayarak 32 Bit diyorum. 32 Bit ve 2 GB ile IDE vb. çalıştırmak çok zor olur ama 64 Bit sistem kurup sağlıklı çalıştırmanız imkansıza yakın. Size önerim 64 Bit Linux kullanın. Python, Node.js gibi dilleri daha rahat kullanırsınız.

Hocam peki Windows 10 LTSB gibi şeyler kursam.
2 GB'ın az olduğu kesin ama Windows kullanacağını varsayarak 32 Bit diyorum. 32 Bit ve 2 GB ile IDE vb. çalıştırmak çok zor olur ama 64 Bit sistem kurup sağlıklı çalıştırmanız imkansıza yakın. Size önerim 64 Bit Linux kullanın. Python, Node.js gibi dilleri daha rahat kullanırsınız.

Linux hocam hantal çalışıyor Windows 7 de Visual Studio yok.

Hocam peki Windows 10 LTSB gibi şeyler kursam.
Linux hocam hantal çalışıyor Windows 7 de Visual Studio yok.
LTSB ile ne kadar performans verir onu bilmem. Ama Linux'un hantal çalıştığına katılmıyorum. Eğer Visual Studio kullanacaksanız Linux'da ona çok güzel bir alternatif olarak Monodevelop var. Güncelleme almıyor ama işinizi görür.

Geri
Yukarı