Yazılım İçin Eski MacBook Almak Mantıklı Mı?

atiriko

Hectopat
Merhabalar herkese, yaklaşık bir senedir kendi uygulamamı geliştiriyorum ve Android versiyonu bitti sayılır. Ancak iOS versiyonunu da yazmam gerekiyor ama maalesef ne bir Mac cihaza sahibim ne de şu anda kullandığım laptopa OSX kurabiliyorum. Bilgisayarımın işlemcisi APU'lu olduğu için ekran kartını tanımıyor ve çok düşük performans ile çalışıyor. İkinci el bir MacBook 7,1 alsam bunun ile Xcode üzerinden uygulama geliştirebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
MacBook 7,1 desteği Sierra sonrası yok diye biliyorum. Xcode kullanabilmek için güncel bir Mac versiyonu kullanmalısın.
800 TL'ye Core i5 3.nesil cihaz alıp. Hackintosh ile şuanda fiyatı 4500 TL olan Macbook Pro olarak kullanabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ingilterede yaşıyorum burada ikinci el MacBook bulmak daha kolay. Internetten araştırdığım kadarıyla MacBook 7,1'e High Sierra kurmak mümkün ancak kuramazsam bile xcode'un eski versiyonlarını kullanabilirim. Benim merak ettigim konu xcode kullanırken performans konusunda çok sıkıntı çeker miyim?

Eski cihazlar adı üstünde ''Eski'' bence aynı fiyat aralığında i7'li güzel bir Laptop alıp Hackintosh kurulumu ile rahat rahat kullanabilirsiniz. Bende müzik ile uğraşıyorum ve bende Hackintosh olarak kullanıyorum.

Selamlar,
uygulamanızı storeda yayınlayacağınıza göre hackintosh gibi saçma işlere girmeyin. Her şeyin legal olması açısından uygun bir cihaz alın. Xcode aşırı güç gerektiren bir program değil macbook air ile bile işinizi halledebilirsiniz.

Eski cihazlar adı üstünde ''Eski'' bence aynı fiyat aralığında i7'li güzel bir Laptop alıp Hackintosh kurulumu ile rahat rahat kullanabilirsiniz. Bende müzik ile uğraşıyorum ve bende Hackintosh olarak kullanıyorum.
Şu anda hali hazırda kullandığım bilgisayarımdan oldukça memnunum ve kullanmaya devem etmeyi düşünüyorum. Bu yüzden i7'li bir bilgisayara şu anda o kadar para vermek istemiyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı