Yazılım için Gaming laptop alınır mı?

Noll77

Decapat
Yazılım, okul (bilg. Prog.), biraz oyun ve film vb. Gaming laptop alınır mı? Yoksa Ultrabook mu almalıyım?
Pil ömrü önemli bir faktör. Ağırlık konusundan emin değilim. Ayrıca hangisi daha kaliteli ve uzun ömürlü olur?
Oyun bilgisayarlarında kronik sorunlar olabiliyor diye biliyorum.
Tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyunda oynayacaksanız tabii ki Gaming Laptop almak çok daha mantıklı. Eğer MUX-Switch'e sahip olan bir cihaz alırsanız pil konusunda da sıkıntı çekmezsiniz. Uzun ömürlülük konusuna gelecek olursak, aldığın cihazın kasa malzemesine ve anakartına göre değişen bir durum. Bana kalırsa Gaming Laptop almak daha mantıklı. Bir Ultrabook size ne sunuyorsa üstüne oyun performansını koyup verecek. Bütçenizi söylerseniz daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şayet büyük oyunlar oynamayacaksan bence alma, onlar için alacağın bir dizüstünün pil performansı seni en fazla 5 saat götürecektir. GTX 1650Ti ekran kartına sahip kuzenimin bile dizüstüsü 4 - 5 saat dayanıyor.

Eğer oyunda oynayacaksanız tabii ki Gaming Laptop almak çok daha mantıklı. Eğer MUX-Switch'e sahip olan bir cihaz alırsanız pil konusunda da sıkıntı çekmezsiniz. Uzun ömürlülük konusuna gelecek olursak, aldığın cihazın kasa malzemesine ve anakartına göre değişen bir durum. Bana kalırsa Gaming Laptop almak daha mantıklı. Bir Ultrabook size ne sunuyorsa üstüne oyun performansını koyup verecek. Bütçenizi söylerseniz daha ayrıntılı yardımcı olabilirim.
Dediğiniz gibiyse iyi olur.
Bütçe olarak 10 binden yukarı pek çıkmak istemiyorum ama cidden değecek bir şey olursa çıkabilirim.
Bilgisayarım 1. Dünya Savaşı'ndan kalma, fakat profesyonelce yazılım yapıyorum.
Ne üzerinde çalışıyorsunuz, hangi alanda?

Yazılım dediğiniz şey aşırı geniş bir başlık. Hangi alan üzerine programlama yapacaksınız?

Şayet büyük oyunlar oynamayacaksan bence alma, onlar için alacağın bir dizüstünün pil performansı seni en fazla 5 saat götürecektir. GTX 1650Ti ekran kartına sahip kuzenimin bile dizüstüsü 4 - 5 saat dayanıyor.
Büyük oyun pek oynamam genelde online. Aslında şuanda onu da oynamıyorum.
Yazılım dediğiniz şey aşırı geniş bir başlık. Hangi alan üzerine programlama yapacaksınız?
Muhtemelen Ai, cloud, data yada unity gibi vb.

Geri
Yukarı