Yazılım için güçlü bilgisayar önerisi

Bütçe
15000-30000

ahmetylmzz

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar, yazılım mühendisiyim ve bir bilgisayar arayışındayım.
10 senelik bilgisayarım artık zor durumda. Oyun oynamayacağım güçlü bir işlemci ve minimum 16 GB RAM ihtiyacım var.
Sektör çok hızlı ilerlediği için takip edemedim. Nasıl bir işlemci ve RAM sahip olmalıyım işimi görsün?
2021 MacBook Pro 16 modelini almayı düşünüyorum fakat o fiyat değer mi? Teşekkür ederim.

Şahsen MacBook'ları çok gereksiz görüyorum. Belki görüntü işleme, video editing vs. yapıyorsanız, kullanım rahatlığından dolayı alınabilir ama kodlama için çok gereksiz.

Kodlama için hangi programları kullandığınız da önemli aslında ama 15-30bin segmentinde bir laptop her programı rahatlıkla açabilir. Siz bu fiyatta en az 11.nesil işlemci ve 16-32 GB RAM'e sahip bir laptop bulmalısınız. Spesifik olarak önereceğim diğer özellikler de; Ağ donanımı aygıtı Wi-Fi 6 (802.11ax) çalıştırabilen bir laptop olması kesinlikle gerekir diye düşünüyorum.

Merhabalar, yazılım mühendisiyim ve bir bilgisayar arayışındayım.
10 senelik bilgisayarım artık zor durumda. Oyun oynamayacağım güçlü bir işlemci ve minimum 16 GB RAM ihtiyacım var.
Sektör çok hızlı ilerlediği için takip edemedim. Nasıl bir işlemci ve RAM sahip olmalıyım işimi görsün?
2021 MacBook Pro 16 modelini almayı düşünüyorum fakat o fiyat değer mi? Teşekkür ederim.
Oyun oynamayacaksanız macbook en iyi seçim.

Şahsen MacBook'ları çok gereksiz görüyorum. Belki görüntü işleme, video editing vs. yapıyorsanız, kullanım rahatlığından dolayı alınabilir ama kodlama için çok gereksiz.

Kodlama için hangi programları kullandığınız da önemli aslında ama 15-30bin segmentinde bir laptop her programı rahatlıkla açabilir. Siz bu fiyatta en az 11.nesil işlemci ve 16-32 GB RAM'e sahip bir laptop bulmalısınız. Spesifik olarak önereceğim diğer özellikler de; Ağ donanımı aygıtı Wi-Fi 6 (802.11ax) çalıştırabilen bir laptop olması kesinlikle gerekir diye düşünüyorum.
Desteğiniz için teşekkürler, video ile çok işimiz yok şimdilik, ben kişisel bir bilgisayar istiyorum, MacBook'lar üniversiteden beri hayalimdi, RAM ve işlemci birinci önceliğim, önerebileceğiniz 11 nesil bir işlemci var mı? Genellikle gördüğüm i7 1165G7 tarzı işlemciler.

Desteğiniz için teşekkürler, video ile çok işimiz yok şimdilik, ben kişisel bir bilgisayar istiyorum, MacBook'lar üniversiteden beri hayalimdi, RAM ve işlemci birinci önceliğim, önerebileceğiniz 11 nesil bir işlemci var mı? Genellikle gördüğüm i7 1165G7 tarzı işlemciler.

Şahsen bende yeni nesil işlemcileri pek araştırmadım. Eğer laptop alacaksanız hangisinin daha güçlü olduğunu gösteren videolara bakın. Onlar genel olarak hangisinin daha iyi olduğunu gösteriyor.

Ben kendi bilgisayarımda fiyat performans olarak Ryzen tercih etmiştim ama duyduğuma göre Intel işlemciler tek işlemci olarak çalıştırılan uygulamalarda daha güçlüymüş. Ryzen de çoklu işlemci kullanma da daha iyiymiş. Eğer tek işlemci kullanan program kullanıyorsanız, intel tercih etmek mantıklı olabilir ama küçük bir detay.

AMD tarafında 5700U, 5800U gibi işlemciler de fazlasıyla işinizi görecektir. Cihaz olarak da zenbook serilerine göz atmanızı tavsiye ederim. Yenilerinde OLED ekran da var ve çok güzel cihazlar.

MacBook pek takip etmiyorum. Eğer 11. nesil işlemciler ile yarışan işlemcileri yoksa gereksiz olur.
Takip etmiyorsanız, yorum neden yapıyorsunuz? M1 işlemciler oldukça güçlü ve verimli. Bu sayede şarja bağlamadan da aynı performansı alıp 5-10 saat ekran süreleri alınabilir. Eğer kullanacağınız uygulamalar MacOS destekli ise Mac sizin için en iyi bilgisayar olabilir.

Takip etmiyorsanız, yorum neden yapıyorsunuz? M1 işlemciler oldukça güçlü ve verimli. Bu sayede şarja bağlamadan da aynı performansı alıp 5-10 saat ekran süreleri alınabilir.
Takip etmiyor olmam yorum yapmama engel olmadığı için yorum yapıyorum.(Ayrıca konuya macbook ile ilgili sadece kendi şahsi fikrimi belirttim. Yorum olarak herhangi bir şekilde "macbook kötüdür" vs. saçma bir şey yazmadım. Bu yüzden macbook hakkında bir şey yazmak için yeni nesil güncellemelerini takip etmeme gerek yok çünkü "macbook almayın" vs. demek yerine eğer diğerleri gibi yeni işlemci çıkartmadılarsa alınmaz diyebilirim.) Şahsen MacBook'ları hem güvenlik hem de gizlilik nedeniyle hiç sevmiyorum. Ayrıca siz takip ediyorsanız söyleyin tüm ayrıntıları görelim. Güçlü ve verimli deyip geçmek sizin takip ettiğinizi mi gösteriyor?

Ayrıca yazdığım gibi 11.nesil işlemciler ile yarışacak yeni bir işlemci çıkartmadıysalar boşa para kaybı.

Geri
Yukarı