Yazılım için hangi Linux dağıtımı daha iyidir?

Darkskynin

Hectopat
Daha fazla  
Ben JavaScript, Python(Django Framework'te dahil) ve C# program dilleri ile uğraşıyorum. Kullandığım editörler ise C# için Visual Studio 2019 ve Python(Django Framework'te dahil) ile JavaScript için Visual Studio Code kullanıyorum, sizce hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?

Windows C tabanlı dillere daha hakim ve optimize edilmiştir özellikle Windows 10, derleme hata düzeltmesi aşırı gelişmiştir. Onun haricinde diğer diller tüm işletim sistemlerini aşağı yukarı aynı hızı verecektir.

Sadece C dili için mi geçerli çünkü yoğunluğum Python ve JavaScript olacak.
Bana göre Windows kur ve sanal makine ile Linux dağıtımı kur.

İmzama bakarsan anlarsın.

Sadece C dili için mi geçerli çünkü yoğunluğum Python ve JavaScript olacak.

İmzama bakarsan anlarsın.

Evet C dili için geçerli JavaScript web tarayıcısı ile alakalı güncel browserlar tam destek veriyor Python ise indirdiğiniz ve kurduğunuz derleyici ile alakalı normal Python IDE'sini de kullanabilirsiniz veya anaconda gibi IDE'lerde kullanabilirsiniz.

Evet C dili için geçerli JavaScript web tarayıcısı ile alakalı güncel browserlar tam destek veriyor Python ise indirdiğiniz ve kurduğunuz derleyici ile alakalı normal Python IDE'sini de kullanabilirsiniz veya anaconda gibi IDE'lerde kullanabilirsiniz.

O zaman şu önerdiğiniz dağıtımlara bir bakayım.

Ben JavaScript, Python(Django Framework'te dahil) ve C# program dilleri ile uğraşıyorum. Kullandığım editörler ise C# için Visual Studio 2019 ve Python(Django Framework'te dahil) ile JavaScript için Visual Studio Code kullanıyorum, sizce hangi Linux dağıtımını kullanmalıyım?
Profesyonelseniz Arch Linux mükemmeldir. Ubuntu öneriyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı