Yazılım için ne yapmalıyım?

PrPredatorr

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Konya
Daha fazla  
Meslek
İşsiz Bir Meraklı
Şu an HTML CSS geçtim. İlk önce web tasarlamayı öğrenmek istiyorum, sonra oyun tasarımı. Bu ikisi bana yeter. Oyun tasarımı için C++ öğreneceğim ama internetten baktığımda en fazla konsola soru cevap kodları yazıyorlar. Yaklaşık 15 dakikalık 60 dersi bunun için seyretmem dedim kendi kendime açıkçası ama çok istiyorum kaçan birsi değilim çalışır, yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu an HTML CSS geçtim. İlk önce web tasarlamayı öğrenmek istiyorum, sonra oyun tasarımı. Bu ikisi bana yeter. Oyun tasarımı için C++ öğreneceğim ama internetten baktığımda en fazla konsola soru cevap kodları yazıyorlar. Yaklaşık 15 dakikalık 60 dersi bunun için seyretmem dedim kendi kendime açıkçası ama çok istiyorum kaçan birsi değilim çalışır, yaparım.
Anlatımı güzel bir hoca bulun derim. Ben de web kodlama dersi almıştım Udemy sitesinden ama hoca çok sıkıcı anlatıyor ve ders toplam 112+ saat. 112 saat çok uzun olduğu için işi baştan bıraktım :D Şimdi back-end kısmına yoğunlaşmayı planlıyorum. Front-end benim için zor.

Şimdi birisi web programlama, diğeri oyun programlama. Arasında çok fark var.

Web teknolojilerinin temeli senin şu an yaptıkların. JS, PHP, ASP.NET, SQL gibi alanları öğrenmen lazım iyi bir web geliştirici olmak için.

Oyun kısmına geçince biraz duvara toslamış gibi olabilirsin. Çünkü oyun motoru kullanman gerek. Unity için C# kullanılırken, Unreal Engine için C++ kullanılıyor. Kısacası önünde uzun bir süreç var.

Şimdi birisi web programlama, diğeri oyun programlama. Arasında çok fark var.

Web teknolojilerinin temeli senin şu an yaptıkların. JS, PHP, ASP.NET, SQL gibi alanları öğrenmen lazım iyi bir web geliştirici olmak için.

Oyun kısmına geçince biraz duvara toslamış gibi olabilirsin. Çünkü oyun motoru kullanman gerek. Unity için C# kullanılırken, Unreal Engine için C++ kullanılıyor. Kısacası önünde uzun bir süreç var.

Peki hocam bunlar yaklaşık kaç yılda olur yani artık oyun yazarım veya bir ekiple çalışırım deyinceye kadar ne kadar sürer bir de dediğim gibi önce HTML CSS ve JS yani aç kalmayacak kadar web tasarımı öğrensem olmaz mı bir de önerdiğiniz bir hoca var mı nasıl çalışmalıyım çok istiyorum.

İşte HTML başladığım hoca:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bir de son olarak iletişim bilgilerinizden birini verseniz Instagram Discord veya watsapp fark etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı